Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Profesör, balıkçıları fotoğraflayıp ihbar etti

Profesör, balıkçıları fotoğraflayıp ihbar etti

- Profesör, yunusları vurduğu iddia edilen balıkçıları fotoğraflayıp ihbar etti


Zonguldak’ta kuş türleriyle ilgili çalışma yapan BEÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözen, Çaycuma’nın Filyos beldesinde sahilde silahla vurulan 6 yunus balığını fark etti. Balıkları vurduğu iddia edilen balıkçıları; ellerindeki silahlarla fotoğraflarını çeken Sözen, durumu Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’ne ihbar etti. Fotoğrafları inceleyen ekipler konu hakkında soruşturma başlattı.
Prof. Dr. Mustafa Sözen, kuş cenneti olarak bilinen Çaycuma’nın Filyos beldesinde kuş fotoğrafları çekerken sahilden gelen silah seslerini fark etti. Bunun üzerine sahile giden Sözen ve arkadaşları silahla vurulmuş yunus balıklarını fark etti. Önce ölü yunus balıklarının fotoğraflarını çeken Sözen, ardından balıkları vurduğu ileri sürülen balıkçıların da ellerindeki silahlarla birlikte fotoğraflarını çekti.
Sözen, çektiği fotoğrafları da Orman ve Su İşleri Müdürlüğü’ne götürerek ihbarda bulundu. Bunun üzerine müdürlük yetkilileri fotoğrafları incelemeye aldı. Balıkları vurduğu iddia edilen kişiler hakkında cezai işlem uygulanacağı belirtildi.
Yaşananları anlatan Prof. Dr. Mustafa Sözen, "Balıklar bu dönemde kıyılara çok yaklaşıyor. Filyos’ta fotoğraf çekerken silah sesleri geliyordu. Daha sonra baktığımızda balıkçıların teknelerden silahlarla indiklerini fark ettik. O sırada sahile vurmuş ölü yunus balıkları tespit ettik" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın