Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

POSBIYIK, İŞÇİ ÇIKARMAYA DEVAM EDERSE!

POSBIYIK, İŞÇİ ÇIKARMAYA DEVAM EDERSE!

Teşkilat başkanı olarak 7’inci yılını geride bırakan Çakır, aylık ‘genel değerlendirme’ toplantısında yaptığı açıklamalarında, onlarca kez “cak”, “cek”, “ceğiz” , “inşallah” dedi. Önemli mesajlar da veren Çakır, işçi çıkartan Posbıyık’a farklı alanda yaptırım uygulayacaklarını söyledi.


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde AK Parti Teşkilat Başkanı Fatih Çakır, kurmayları ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi. Parti binasındaki toplantının ilk bölümünde ‘değerlendirmelerde’ bulundu, ikinci bölümde ise gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Çakır, bazı yeni gelişmeleri de ilk kez açıkladı.

ESKİ DEVLET HASTANESİ YERİ KESİNLEŞTİ!
Çakır, Milli Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından eski hastane bölgesine fakülte yapılabilmesinin önünde hiçbir engel kalmadığını belirterek, idari binaların olduğu kampüsten ziyade biri denizcilik fakültesi olmak üzere iki fakülte yapmak istediklerini söyledi.
Çakır, “ısrarlarımıza rağmen bazı basında muhalefet partileri tarafından açıklanan, burası artık askeriyenin şerhi olmuştur, buraya üniversite yapılamaz yönündeki açıklamalara karşılık olarak biz o günde açıklamalarımızı yapmıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Ereğli’de verdiği müjde ile ilgili geçtiğimiz Pazartesi günü belli olan Milli Savunma Bakanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından o bölgeye artık fakülte yapılabilmesinin önünde hiçbir engel kalmamıştır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

POSBIYIK’IN ÇIKARDIĞI İŞÇİLER… ALDIĞI DANIŞMANLAR..!
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Çakır, belediyeden çıkartılan işçilere ilişkin AK Parti’nin tavrının ne olduğu anlatması istenmesi üzerine şunları söyledi:
“Ereğli Belediyesi’nde işçi çıkarmaları söz konusu. Özgür basınımızın da bu konuya yaklaşımlarını merak ediyoruz. Bu çıkarılan işçilere sonuna kadar sahip çıkacağız. Bunları, diğer yerlerde işlerine kavuşturup evlerine ekmek götürmesini sağlayacağız.

GEÇMİŞTE Kİ SÖZÜ HATIRLATTI!
Seçim öncesi bunların kesinlikle işten çıkartılmayacağını taahhüt edenlerin bugün bunları yapmasını kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

AK PARTİ’NİN TAVRI NE OLUR? AÇIKLADI..!
Biz, belediye başkanına bunlarla ilgili ricacı olmayız. Bundan sonraki süreçte yapılacak yatırımlarda belediyenin de bize ihtiyacı olduğu yerde sözümüzü o zaman söyleriz. Belediye başkanı ile görüştüğümüzde ‘geçmiş dönemde şu kadar kişi çıkartıldı, biz hiç sesimizi çıkartmadık’ dedi. Dedim ki: ‘o dönem biz sizden hiçbir konuda yardım talep etmedik. Ama eğer sizde bundan sonra Ak Partili meclis üyelerinin, AK Parti Hükümeti’nin desteğine ihtiyacınız olduğu takdirde bunlar sizin masanızın önüne gelecektir.”   

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın4
gülücük3
hayran3
şaşkın2
üzgün2
S F

23 Haziran 2019 - 23:29

Ak parti neden seçimle ilçe başkanı seçmiyor. Hep atama ile geliyor bu kişi. Torpili kimden bunun? Bu kişinin faydasını gören varmı?

Boş konuşma

23 Haziran 2019 - 01:29

Abisinin yolundan gidiyor buda , siz 5 senede kendi adamlarınızı yerleştirmediniz öylemi ? Halaoğlu teyzeoğlu doldu ortalık , boş muhabbet yapma , gerek yok , işi bilen görev başında dağıttınızı toparlamaya çalışıyor

Hasan hüseyin

21 Haziran 2019 - 12:32

Ne bu şimdi... senin amacın ne ercan candan sayesinde bi başarı yakaladı akp bu kendi üzerine aldı sonra ercan candan harcadı şimdi ne oldu sıfırı çekti sen bu partiyi bırakta eregli çocuğu bi rahat etsin çıkarcı, menfaatcı ...

Durmuş Durgut

21 Haziran 2019 - 09:26

Madem ki fakulte yapacaktiniz eski hastane binasını niye yıktırdınız , muhtarları toplayıp Devrek yolu inşaatına götürüp resimler çektiniz ne oldu , resimle bittimi olay. Sözünüzde durun .

Hacer Yilmaz Göktaş

21 Haziran 2019 - 09:26

Sizler belediyeden işçi atmadınızmı

oy oy

20 Haziran 2019 - 18:43

10 sene sonra yapilir artik fahti bey

Ömer Bayram

20 Haziran 2019 - 17:08

Fikrimce Çakır bence istifa etmeli artık Ereğli halkı Çakır'ı istemiyor diye düşünüyorum!!!

Mustafa Bayrak

20 Haziran 2019 - 17:07

Bu adam istifa etmeden ne dese boş

Durmuş Durgut

20 Haziran 2019 - 17:06

Madem ki fakulte yapacaktiniz eski hastane binasını niye yıktırdınız , muhtarları toplayıp Devrek yolu inşaatına götürüp resimler çektiniz ne oldu , resimle bittimi olay. Sözünüzde durun .

Veli Öztürk

20 Haziran 2019 - 14:55

Yaptığınız alıntıya göre bir defa '...cağız.' bir defa '...cektir.' demiş. :)

Yorum Yazın