Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Polis zoruyla alınan kız annesine götürüldü

Polis zoruyla alınan kız annesine götürüldü

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak'ta yaşayan 38 yaşındaki Ramazan Yıldırım, 7 yaşındaki kızları Z.Y'yi, boşandığı eşine teslim edilmek üzere icra memurları tarafından alındığını öne sürdü.

İHA’nın servis ettiği habere göre; Zonguldak Kozlu ilçesinde yaşayan Yıldırım, şiddetli geçimsizlik nedeniyle Mayıs ayından boşandığını, Z.Y’nin velayetinin ise kendisine verildiğini, kızlarının bir ay boyunca da annesinde kalmasına izin verildiğini söyledi. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte anne F.Y, kızını almak isteyerek durumu eski eşine bildirdi. Baba Yıldırım, kızının annesine gitmek istemediğini iddia ederek durumu eski eşine de anlattığını ifade etti.
ANNE, ADLİYEYE BAŞVURDU
Bununu üzerine ise anne F.Y, çocuğunun kendisine gösterilmediği iddiasıyla avukatı aracılığıyla Zonguldak Adliyesi'nde bulunan İcra Müdürlüğüne 'çocukla kişisel ilişki kurulması' maddesi gereği çocuğunun babasından alınarak kendisine verilmesini talep etti. 
Talebi değerlendiren İcra Müdürlüğü, çocuğu almak için yasa gereği polis ve pedagog eşliğinde önceki gün Ramazan Yıldırım'ın evine gitti.
KURAN KURSUNDAKİ ÇOCUK DIŞARI ÇIKARILDI
Küçük kızın Kuran kursunda olduğunu öğrenen ekipler Z.Y'yi dışarı çıkardı. İddiaya göre küçük kız, kendisiyle görüşen pedagoga annesine gitmek istemediğini söyledi.
Baba Ramazan Yıldırım, bu andan sonra yaşananları cep telefonuyla kayıt altına aldı.
Yıldırım'ın, 'çocuğum şu anda zorla alınıyor. Toplumdaki insanı toplumdan uzaklaştırmak için uğraşıyorlar. Çocuğumun psikolojisinde bir şey olursa, hepinizden şikayetçiyim. Mesuliyet size aittir. Çocuğumu zorla götürmeyin" dediği duyuldu.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın