Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

Zabıta olarak nitelenen teşkilatın 10 Nisan 1845 den itibaren ’polis’ adı altında hayata geçen Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yılı Ereğli’de törenle kutlandı.


Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı önündeki törende, Anıt’a teşkilat çelengi bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada, göndere 3 Türk Bayrağı toka edildi.

KÜÇÜK: BİZ ÇALIŞMIYORUZ, GÖREV YAPIYORUZ
Müdür Fahri Küçük, burada yaptığı konuşmada, ülkenin genel durumu nedeniyle kutlamada aşırıya gidilmesini doğru bulmadığını söyledi.
Küçük, mensubu oldukları meslek gurubunda, mesai anlayışı olmaksızın  ’vatan’ için fedakarca görev yaptıklarını anlatarak şunları kaydetti:
“Her şeyden önce bu mesleki bir tören olduğu için geniş bir davetli katılımı sağlamadık. Bu kapsamda bu törenimize gelen Belediye Başkanımıza (Hüseyin Uysal) teşekkür ederiz. Davette bulunmamamıza rağmen hissiyatla gelip yanımızda oldu.
Ülkemizin içinde bulunduğu terörle mücadele, şehitlerimizin olduğu gazilerimizin bulunduğu bu ortamda, yapımda gereği şatafatlı törende bulunmayı arzu etmedik, arkadaşlarımla bu şekilde mutabık kaldık.
Bu ama gününde bile emniyet teşkilatı mensupları ve bizimle birlikte sivil hizmetlerde çalışan memurlarımız şöyle bir özelliği vardır: Bayramımız, kutlamamız, düzenli tatillerimiz ve planlarımız olmaz. Şu anda bile, bu tören alanında bulunamayan kritik noktalar ile bulunulması gereken yerlerde nöbet tutan ve devriyede bulunan arkadaşlarımız vardır.
Terörle mücadele kapsamında şuanda diğer il ve ilçelerden olduğu gibi Ereğli ilçe Emniyet Teşkilatından da, Güneydoğu’da çeşitli il ve ilçelerde görevde bulunan arkadaşlarımız, oralardan dönen arkadaşlarımız var. Yine göreve çıkacak yeni arkadaşlar var.
Her şeyden önce biz 8/5, 9/6 mesaisi olan bir meslek gurubu değiliz. Gece 03.00’da ifa etmemezi görevler vardır. Gecesi-gündüzü, bayramı-seyranı olmayan fedakarca çalışan bir topluluktur emniyet teşkilatı.
Biz çalışmıyoruz, görev yapıyoruz. Emirle ölüme giderek şehit olan başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, az sayıda ki meslek gurubundan birinin mensuplarıyız. Geçmişte ve bugün görevlerini şerefle fedakarca yapan tüm mensuplarımızı selamlıyorum.”
Törene katılan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cöbek ve Alptekin Dursun ile zabıta personeli, polis teşkilatının kuruluşunu tebrik ettiler.  

ŞEHİT ÇINAR ZİYARETİ
Törenin adından, Küçük ve teşkilat mensubu polisler, Kemer Mahallesi Şehit Mezarlığı’nda ebedi ebedi istirahatgahta bulunan Şehit Halis Çınar’ı mezarı başında andı.
Öte yandan, Anıt’ta gerçekleştirilen tören sonrası, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli hatıra fotoğrafları çektirdiler, bir süre Cam Kafe’de oturarak sohbet ettiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın