Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’PLATONİK AŞK’ CİNAYETİ!..

’PLATONİK AŞK’ CİNAYETİ!..

Bolu’nun Gerede ilçesinde, caddede bıçaklanan üniversite öğrencisi genç kız yaşamını yitirdi.

İddiaya göre, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksekokulu kimya programı 1. sınıf öğrencisi Dilay G. (23), arkadaşıyla telefonla konuşarak kaldığı yurda giderken Osmanlı Caddesi’nde sınıf arkadaşı olduğu ileri sürülen U.A. ile karşılaştı.

Genç kıza "platonik aşk" duyduğu iddia edilen U.A, erkek arkadaşıyla görüştüğünden şüphelendiği G. ile tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine U.A, bıçak darbeleriyle yaraladığı genç kızı boğazını keserek öldürdü. 

Üniversite öğrencisinin çığlıkları üzerine vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, G.’nin cesediyle karşılaştı.

Olay yerindeki incelemeleri sonucu üniversite öğrencisinin cep telefonunu bulan güvenlik güçleri, genç kızın telefonla son konuştuğu kişiyi aradı. Polis ekipleri, Dilay G. ile telefonla yaptığı görüşme sırasında U.A. ile tartışmasını dinleyen ve görüşmeyi kaydeden arkadaşının paylaştığı bilgiler doğrultusunda zanlıyı evinde gözaltına aldı. 

Zanlının evindeki aramada, cep telefonu ve evin bazı bölümlerinde kan izlerine rastlayan polis ekipleri, kılıf içinde bir de bıçak buldu. 

Uyuşturucudan hakkında işlem yapıldığı ve 3 kez alkollü araba kullanmaktan yakalandığı iddia edilen zanlının, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. 

’Şüphelinin torunumu birkaç kez rahatsız ettiğini biliyoruz’

G.’nin anneannesi Belgüzar D, AA muhabirine yaptığı açıklamada, genç kızın Gerede’deki yüksekokula bir süre önce kayıt yaptırdığını söyledi.

Haberi aldıktan sonra hemen yaşadıkları Bursa’dan Gerede’ye hareket ettiklerini ifade eden anneanne, şöyle konuştu:

"Şüphelinin torunumu birkaç rahatsız ettiğini biliyoruz, yaşadıklarımıza halen inanamıyorum. Bu kişiyle herhangi bir arkadaşlığı yoktu. Birkaç ay birlikte olsalar, diyeceğim ’kıskandı’ ama öyle bir şey yok. Burada yeni başladılar okula. Bildiğimiz kadarıyla torunum onu birkaç kez reddetmiş. Herhalde gıcık oldu ya da para istedi. Bilemiyoruz. Melek gibi kızdı, kimseyle dalaşmaz, kimseye laf söylemezdi."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo