Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

PLANLI ESKİTME SÖYLEŞİSİ

PLANLI ESKİTME SÖYLEŞİSİ

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vildan Hilal Akçay Ereğli`deki söyleşiye katılacak.


Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) tarafından, “Planlı Eskitme Stratejisi ve Medyanın Tüketim Alışkanlıklarımızdaki Rolü” konulu bir söyleşi etkinliği gerçekleştirilecek.

Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği’nin (ERMED) ev sahipliğinde düzenlenen “Planlı Eskitme Stratejisi ve Medyanın Tüketim Alışkanlıklarımızdaki Rolü” konulu söyleşiye, Sakarya Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vildan Hilal Akçay ile Gazeteci-Çevirmen Hüseyin Aksakal konuşmacı olarak katılacaklar.

Planlı Eskitme Stratejisi üzerine akademik çalışmalar yapan ve 2018 yılında “Planlı Eskitme Stratejisi Üzerine Araştırmalar: Sosyo-Psikolojik Bir Değerlendirme” adlı kitabı yayımlanan Doç. Dr. Vildan Hilal Akçay’ın, Planlı Eskitme Stratejisi ve bu stratejinin türleri konusunda ayrıntılı bilgiler vereceği söyleşide, Kdz. Ereğli’de uzun yıllardan bu yana gazetecilik yapan Gazeteci-Çevirmen Hüseyin Aksakal da, Medyanın Tüketim Alışkanlıklarımızdaki Rolü’nü ele alacak. Söyleşide, “Eşyalarımızın miadının ne zaman dolduğuna kimler karar veriyor?Teknolojideki olağanüstü gelişim ve ilerlemeye karşın, neden eşyalarımızın ömrü uzamıyor,aksine kısalıyor?Gerçekten son teknolojiyi mi kullanıyoruz yoksa şirketlerin kullanmamızı uygun gördüğü kadarını mı?Tüketicinin, satın aldığı üründen ne zaman ayrılacağına kendisinin karar veremiyor olması etik mi?”gibi sorulara yanıtlar aranacak.

Söyleşi, 11 Mayıs 2024 Cumartesi günü saat 14.00’te, Keleşler Park Otel Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Karadeniz Ereğli Dijital Medya ve Gazeteciler Derneği (ERMED) Başkanı Doğan Gönüllü, Ereğli’de yaşayanları ERMED’in düzenlediği söyleşi etkinliğinde buluşmaya davet ederken, “Toplumsal sorunlara olan duyarlılığımızın ve toplumu bilgilendirmeye yönelik misyonumuzun yansımalarından biri niteliğindeki söyleşi etkinliğimize, Planlı Eskitme konusuna merak ya da ilgisi olan, insanlığın hızlı ve sürekli bir tüketici haline getirilmesinden rahatsızlık duyan ve bu konuya kafa yoran tüm meslektaşlarımızı ve yurttaşlarımızı davet ediyor;birlikte bilgilenelim, birlikte sorular soralım ve tartışalım diyoruz.”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo