Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Pazar’ Çalışmalarında Son Durum!..

’Pazar’ Çalışmalarında Son Durum!..

’Pazar’ Çalışmalarında Son Durum


Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, pazaryerinde sürdürülen rehabilitasyon çalışmalarını denetlediği, zemin ve çatı değişimi nedeniyle inşaat süresince Kapalı Pazaryeri arkasında tezgah açmak durumunda kalan esnafları ziyaret ettiği bildirildi.

Ereğli Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, merkez pazaryerinde bir süre önce başlayan 2. etap rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

Başkan Uysal, çatı söküm işi tamamlanan ve zemin kazısı çalışmaları süren sebze-meyve ile köylü pazarı satış noktasındaki çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar süresince Kapalı pazaryeri arkasında hizmet verecek esnafları ziyaret etti.

Uysal, Pazarcılar Odası Başkanı Fehmi Taşkın ve diğer Pazar esnafının çalışmalar hakkındaki görüşlerini alarak esnafın taleplerini dinledi.

Esnafa, pazaryeri sorununun ortadan kalkacak olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek belirten çalışmalar için Uysal’a teşekkür ettiler.

Uysal, süreci anlattı

Uysal, çalışmaların tamamlanmasıyla esnafın yine eski yerlerinde tezgah açacaklarını anlatarak, şunları söyledi:
“Yeni tuvalet, bay ve bayan mescitler, bebek emzirme ve alt değiştirme odalarının hizmete girmesi ile başlayan rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, çatı söküm işlemlerini tamamlayarak zemin kazısına başladık. Buradaki çalışmalar bittikten sonra esnafımız eski yerlerinde tezgahlarını açabilecekler. Çalışmalarımızı kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz. Bu süre zarfında anlayışları için pazar esnafımıza, halkımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca Zabıta Müdürlüğümüz personelini de süreçteki çalışmaları için tebrik ediyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo