Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖZBAKIR, DUYARSIZ KALMADI!..

ÖZBAKIR, DUYARSIZ KALMADI!..

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesine bağlı Çömlekçi köyünde yaşayan Hüdaverdi Vural isimli 40 yaşındaki engelli vatandaş ,1997 yılında cami inşaatında geçirdiği kaza sonucunda felç olarak tekerlekli sandalyeye mahkum oldu.

Bedensel engelli ve evli Hüdaverdi Vural, geçtiğimiz günlerde AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’a  bir Twitter attı.Özürlülerin her fırsatta yanında olan ve özürlülerin seslerini her fırsatta her platformda dile getiren özbakır, kendisine , Gönderilen Twitter ’ da  bedensel engelli vatandaşın  sorunlarını su şekilde anlattığını belirtti.

“Bedensel engelli işsiz ve evliyim.  Ortopedik engelli bireylerin iş bulması hiç kolay olmuyor ve sizden bu konuda yardım istiyorum. 40 yaşındayım 97 yılında camii inşaatında geçirdiğim kaza sonucunda omurilik felçlisi olarak kaldım ve tekerlekli sandalyede hayatımı idame ettiriyorum. 4 yıllık evliyim.Yüzde 84 ortopedik bedensel engelliyim. H sınıfı ehliyet ve bilgisayar operatörlüğü diplomam bulunuyor ve  Lise mezunuyum”
AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır kendisine gelen Twitter ’a duyarsız kalmayıp  Danışmanı Levent Çebi ’ye  talimat vererek  konuyu incelemesini ve  takipcisi olmasını istedi.Gerekli araştırmayı yapan Danışman Levent ÇEBİ, Hüdaverdi VURAL’ ın söylediklerinin doğru olduğunu , Özbakır’ a iletmesi üzerine ,  Özbakır tarafından aranan  Zonguldak  İş Kur  Müdürü Gönül Demirsu’ ya konuyu aktaran Özbakır , Engelli Vatandaşımızla zaman kaybetmeden  ilgilenmesini ve gelişmelerle ile ilgili kendisine  bilgi aktarmasını  istedi.Bu görüşmenin üzerine 

Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu’da Zonguldak’ın Çaycuma İlçesine bağlı Çömlekçi köyünde oturan Hüdaverdi Vural’ın evine giderek kendisiyle bir görüşme yaptı.
Demirsu, yaptığı görüşmenin ardından bir kaç gün içersinde  kendisine  en uygun olan bir işe yerleştireceğini söyledi.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, ziyaret ettiği Vural ile yaptığı görüşmenin ardından “Gereken yapılacak” derken, bedensel engelli Hüdaverdi Vural, sorunuyla ilgilenen AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır ve evine kadar gelerek sorununa yardımcı olan Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Gönül Demirsu’ya ve kendisi ile irtibatı hiç kesmeyen Danışman Levent ÇEBİ’ ye  teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın