Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜRKİYE’DE BİR İLK...

TÜRKİYE’DE BİR İLK...

Kamuoyunda pat pat olarka tabir edilen tarım ziraai araçları ile yapılan trafik kazaları ile yılda binlerce kişi sakat kalıp yaşamını yitirirken, Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam, kazaların önünde geçmek amacıyla örnek bir davranışa imza attı.

PAT PAT USTASI KARACA TÜKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Oda Başkanı Çam, şahsına ait pat pat aracında bulunan  ve yüksek hızda gitmesini sağlayan 3.cü ve 4.cü vitesileri bir ilke imza atarak kaldırttı. Çam’ın  İlçenin en iyi pat pat ustalarından biri olarak kabul edilen  Savaş Karaca’ya  yaptırdığı uygulama ile daha önce saatte 80-90 km. hıza ulaşabilen pat pat aracı günlerce süren çalışma sonrasında  azami 30 km. hızı geçemeceyek noktaya getirildi.

ODA BAŞKANI ÇAM’I KUTLUYORUM

Yaptığı uygulamanın Türkiye’de bir olduğun ifade eden Pat pat Ustası Karaca, kazaların önüne geçmek için çok önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek, şöyle dedi:

“Şoförler ve Ottomobilciler Odası Başkanı Kemal Çam’dan bu yöne bi,r talep gelince ben ve ekibim günlerce, sabahlara  proje üzerine çalıştık. ’Pat Pattaki üçüncü ve dördüncü vitesi nasıl kaldırabiliriz’ düşüncesiyle. En sonunda  asıl kazalara davetiye çıkaran, yüksek hızı ortadan kaldırmak için bizim kendimize özgü bir taktikle iptal ettiğimiz vitesilerin ardından pat patın 30 km. hızı geçememesini sağladık. Bu uygulama ülkemizde bir ilktir. Sayın Oda Başkanı sürücü odasının başkanı olarak örnek ve güzel bir uygulamayı bizlerin vesilesi ile sağladığı için kendisini kutluyorum.  Artık Sayın Başkanın pat pat aracı sadece iki viteste kullanılabilecek ve 30 km. hızı geçemeyecek.  Biz günde onlarca pat pat tamiri  ve bakımı yapıyoruz.  Vatandaşlarımız kaza riskini en aza indirmek istiyorlarsa, gelsinler hız limitleirni 30 km.’yi geçmeyecek şekilde ayarlayalım.”

ÇAM, ODA OLARAK BU ÇALIŞMAYI TEŞVİK EDECEĞİZ

Oda Başkanı Kemal Çam ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi: 
"Özellikle bölgemizde pat pat kullanımı oldukça yaygın, gün geçmiyor ki kazalara bir yenisi eklenmesin. Bizlerde yaşanan her kazada büyük acılar yaşıyoruz. Bende bir oda başkanı olarak kendi şahsıma ait pat pat aracıma bu şekilde bir uygulama yapılmasına karar verdim. Bu işi yapabileceğine inandığım ustamız Savaş Karaca’yı bulduk ve talebimi ilettim. Kendisi de daha önce böyle bir taleple kimsenin kendisine gelmediğini ama yapabileceğini söyledi. Sonuçta da günlerce yaptığı çalışma ile talebimi yerine getirdi. Bizlerde seçilmiş, örnek olması gereken insanlarız,  şimdi benim pat patımda kaza riski büyük oradan ortadan kalktı. Bu çalışmaya oda olarakta teşvik etmek istiyoruz.  Temenni ediyoruz ki, odamız üyesi olsun olmasın tüm pat pat sahip ve sürücüleri araçlarına bu uygulamayı patırsın, kazalar sona ersin”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo