Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

OTOGAR'DA TATİL KUYRUĞU !.

OTOGAR'DA TATİL KUYRUĞU !.

Otogarda kuyruk oluştu…


Ereğli’de okulların tatil edildiği haberini alan çok sayıda Üviversite  öğrencisi ve aileler tatili memleketlerinde geçirmek için  otogara akın etti.Talep patlaması yaşanılan ilçede ek seferler de devreye girebilir.

ZONGULDAK

Zonguldak Şehirlararası Otobüs Terminali en kalabalık günlerinden birini yaşadı. 3 haftalık tatili duyan üniversiteliler adeta otogara akın etti.

Korona virüsün dünyayı etkisi altına almasının ardından Türkiye'de de tedbirler sıkılaştırıldı. Üniversite düzeyinde eğitime 3 haftalık ara verildi. Haberi alan üniversiteli gençler adeta Zonguldak Şehirlararası Otobüs Terminali'ne akın etti. Hazırlıksız yakalanan bazı işletmeciler ek seferler ile öğrencileri ailelerine ulaştırmak için adeta birbirleriyle yarıştı.

Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Manisa, Samsun, Bursa, Sakarya, Kocaeli, İzmir, Antalya gibi illere gidebilmek için bilet yarışına giren öğrenciler, korona virüse karşı da maskeli tedbir aldı. Ortamın kalabalık olması sebebiyle çoğu öğrenci maske ile dolaşarak bilet almaya çalıştı.

Bu gece saatlerine bilet alabilenler sevinirken ileri tarihli bileti bulunan öğrenciler ise biletlerin tarihlerini güncellemeye çalıştı.

İşletmecilerden Ömer Özcan, "3 haftalık tatil ilan edilmesinin ardından öğrenciler otogara akın etti. Bizler de öğrencileri ailelerine kavuşturmak için ek seferler koyduk. Hazırlıklıydık, araçlarımız hazır bekliyordu. Aktarmalı seferler yerine direk seferler koyduk. Öğrencileri aileleriyle buluşturacağız. Zonguldak Otobüs Terminali tarihin en kalabalık en yoğun günlerinden birini yaşıyor" diye konuştu.

Öğrencilerin otogardaki bilet yoğunluğunun gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Öte yandan bazı öğrenciler de hafta sonuna bilet satın alarak kaldıkları yurtların yolunu tuttu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
kızgın2
hayran1
şaşkın1
üzgün0
Dr Ergün bey

13 Mart 2020 - 15:29

Malesef çıkarlarına ters düşebilir sayın posbiyikin. Festivali iptal edeceğini sanmıyorum..

Dr.Ergün Cihangir

13 Mart 2020 - 08:44

Sayın Ereğlifm gazetesi Dünyada Avrupa futbol şampiyonası başta olmak üzere bu sene bütün organizasyonlar iptal.Türkiye'de bütün festivaller iptal.Ereğli belediyesi bu sene korona virüsüne karşı tedbir için festivali iptal etmeli.Bunu bir an önce açıklamalı.Lütfen bu konuyu haber yapınız ve bunun takipçisi olunuz.Kaymakamımıza ve belediye yetkililerine çağrıda bulununuz.Olimpiyatların da iptal edileceği açıklananacak.

Yorum Yazın