Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR..

ÖNEMLİ GELİŞMELER VAR..

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 2 gün süren şehir dışı temaslarının ardından gündemi değerlendirdi. Fakülte kampüsü projesi için 10 gün içinde eski hastane binası inşaatlarında yıkım çalışmalarının başlayacağını açıklayan Başkan Uysal, Gülüç ırmağının yapılacak çalışmalar ile yeni yaşam alanı olacağını söyledi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sertan Yalçın ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Fakülte Kampüsü sürecini ve gündemdeki konuları değerlendirdi.

TSO İLE AVAM PROJENİN YAPIMINDA ANLAŞTIK

Başkan Uysal, kampüs yerleşkesinin avam projesi için önümüzdeki hafta belediyenin üniversite ile protokol imzalayacağını belirterek, protokole Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ile ilçede bulunan bazı işadamlarının da katılacağını bildirdi. Uysal, avam proje maliyetinin ortak karşılanacağını açıklayarak; “Ticaret ve Sanayi Odamız ile bir araya geldik ve bunun avam projesi konusunda anlaştık. Önümüzdeki hafta üniversite ile yapılacak protokolden sonra avam projeyi 2016’nın sonunda bitirip 2017’de yapım ve uygulama ihalesine çıkılması için görüşmelerimizi tamamladık. Biliyorsunuz Ereğli halkımızın merakla beklediği konu üniversite kampüs alanının ne zaman başlanacağı konusuydu. İnşallah 2016 yılının son günlerinde avam projeyi teslim alacağız. 2017’nin başında da uygulama ve proje ihalesine çıkılacak. Bütçe yönünden problem yok” dedi.

DİĞER FAKÜLTELER YERLERİNDE KALACAK

Uysal, hali hazırda bulunan mevcut fakülte ve yüksekokulların kendi yerlerinde kalacaklarını, yapılacak kampüs yerleşkesine yeni fakültelerin kurulacağını sözlerine ekledi. Uysal ayrıca; kurulması kesinleşen Turizm Faükültesi konusunda da geçici yer arayışlarının devam ettiğini kaydetti.

YALÇIN: SEVİNDİRİCİ NOKTADAYIZ

 

Kdz.Ereğli TSO Başkan Vekili Sertan Yalçın ise Ereğli TSO Yönetimi olarak Kdz.Ereğli’nin öğrenci sayısı konusunda haksızlığa uğradığını savunduklarını ve  sayının arttırılması yönünde çabalar sarf ettiklerini vurguladı. Yalçın; “Şuanda belediyemiz ile birlikte ortaklaşa üniversitemizin Ereğli yerleşkesinin avam projelerini yapmak için bir araya geldik. Gelinen nokta bizim için sevindirici bir nokta. Çünkü 4 senedir özellikle üzerine basa basa çalıştığımız konunun artık bu saatten sonra dönüşü yoktur ve startı verilmiştir. Binaların yıkılma sürecinde proje çalışmaları yapılacak” dedi.

GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün Cumartesi günü Ereğli’de temasları olacağını belirten Başkan Uysal, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Kastamonu’da gerçekleştirdiği ziyaretlere ilişkin de bilgiler verdi.

Kastamonu’daki DSİ, Karayolları ve İlbank Bölge Müdürlerine teşekkür eden Başkan Uysal; “TBMM’deki bölge milletvekillerimiz ile bazı bakanlıklardaki temaslarımızın ardından Kastamonu’daki DSİ, Karayolları ve İlbank Bölge Müdürlüklerini ziyaret ettim. Ereğli halkı adına 3 bölge müdürümüze çabalarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

KEPEZ YOLUNDAKİ TRAFİK RAHATLAYACAK..

Başkan Uysal, Kepez yolundaki trafiği rahatlatmak için Karayolları Bölge Müdürlüğünde süren çalışmaları anlatarak; “Kavaklık ile Göçmenler bölgesinden Erdemir’in eski hayvan pazarı bölgesine bir çıkış olması lazım. Carrefour kavşağında yoğunluğu azaltmaya çalışıyorlar. Elmatepe mevkisinde çıkış yoktu o konuda da çalışmalar sürüyor. Kepez yolundaki o yoğunluğu azaltma çabaları var, hem terminal yolu hem hastane yolumuz yoğun. Ben bu sorunu anlattım, önümüzdeki yıl ihaleye çıkacak çevre yolu projemiz var.

GÜLÜÇ IRMAĞI YENİ YAŞAM ALANI OLACAK..

DSİ Bölge Müdürlüğü ziyaretinde dere ıslahı projelerini görüştüklerini anlatan Başkan Uysal; “Kabasakal deresi güzel oldu, 2017 yılında orası bitiyor, üzerinde ne kadar köprü varsa hepsi bitirilecek. Şu an hepsi yıkılmış durumda. Halkın isteğine göre geçici köprü koyabiliriz. Ama yaya ama araç köprüsü hepsi yapılacak ve dere boyu çevre düzenlemesiyle buralar yeni yaşam alanı olacak, diğer derelerimizde de problem bitiyor. Şuan Gülüç ırmağı üzerinde çok çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri bizim yeni yaşam alanımız Gülüç ırmağı olacak. DSİ çok gayretli, çalışmalar sürüyor" dedi.

ERDEMİR İŞÇİSİNİN VE SENDİKANIN YANINDAYIZ..

Erdemir işçilerinin toplu sözleşme sürecini de değerlendiren Başkan Uysal; “Bir belediye başkanının asli görevi şehre ve şehirliye sahip çıkmaktır. Erdemir’de çalışan işçiler bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz biz bundan dolayı bunu öngördük. Geçen ayki meclis konuşmamızda dile getirdik, durumu yakinen takip ediyoruz. Bu konuda da net bir tavır sergiledik. Biz Erdemir işçimizin ve Türk Metal Sendikası’nın yanında olacağımızı deklare ettik" ifadeleri kullandı.

Başkan Uysal, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün hafta sonu yapacağı Ereğli ziyaretinde, Erdemir ile Metalürji Fakültesi sözüyle ilgili görüşme yapacağına inandığını söyledi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın