Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖNCE PARKUR KURDULAR… SONRA YOGA YAPTILAR…

ÖNCE PARKUR KURDULAR… SONRA YOGA YAPTILAR…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki “Özel Minika Ereğli Anaokulunda”, öğrenci ve velilerin birlikte katılabileceği ücretsiz ‘beden sağlığı’ ve ‘spor’ etkinlikleri başlatıldığı bildirildi.
Okulun kurucu ve aynı zamanda beden eğitimi öğretmeni Ceren Varişli, Bağlık Mahallesi Cevher Dudayev Sokak olan okulda Ereğli FM’e açıklamasında, öğrenci ve velilerin birlikte olmalarını istediklerini söyledi. İlki ise bugün (14 Temmuz) yapılan etkinlik zincirinin her Cumartesi günün tekrar edeceğini belirten Varişli, “böyle bir etkinliğe bugün başladık. Bundan böyle her Cumartesi 13.00 ile 15.00 arası okulumuzda olacağız. Veli ve öğrencileri bekliyoruz. Şuanda yaptığımız parkuru sonrası ‘kids yoga’ yapacağız, buna velilerimizde katılacak. Bunun öncesinde ise kum masasında çocuklarımızla kilden etkinlikler yaptık. Çocuklarımızın birlikte vakit geçirmelerini istedik. Velilerimizin, okuldaki tüm imkanlardan faydalanmalarını arzu ettik” diye konuştu.
İSTEYEN HERKESE ÜCRETSİZ
Etkinliğin ücretsiz olduğunu da anlatan Ceren Varişli, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
“Ben hem okulun kurucusuyum hem de beden eğitimi öğretmeniyim. Bu anlamda okulumuzda spor faaliyetlerine ağırlık vermem istiyorum. Çünkü spor yapan çocuklar hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak dinlenmiş ve dinç oluyorlar. Bunu da, çocuklarıma aşılamak için her çocuğun bundan ücretsiz bir şekilde faydalanabilmesi için bu tip etkinlikler yapacağız.
Bu etkinliğimiz herkese ücretsizdir. Bizim okulumuza kayıt olmuş ya da olmamış tüm çocuklarımız için hafta sonu etkinliğimizdir. Veliler ile birlikte çocuklarımız, buna ücret ödemeden katılabilirler. Yaş sınırlamamız ise anaokuluna kadardır. En küçük yaş gurubumuz ise 2 buçuktur.”
Etkinlik boyunca öğrenciler, okul bahçesine kurulan parkurda sıra ile yarıştılar. O anlarda iste renkli görüntüler oluştu. Sonrasında ise velilerin de katılımı ile yoga seansı gerçekleştirildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
gülücük3
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Seher özel

15 Temmuz 2018 - 11:56

Mükemmel

Yorum Yazın