Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖNCE İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ SONRA...

ÖNCE İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ SONRA...

İstinat duvarının çökmesi sonucu kullanılamaz hale gelen iki katlı evin üzerine bir toprak kayması daha oluştu.

Edinilen bilgiye göre, iki gün önce Gölyaka ilçesine bağlı İçmeler köyü mevkisindeki istinat duvarının yolun alt kısmındaki Aysun Başar’a ait iki katlı evin üzerine yıkılmasının ardından gece saatlerinde yeni bir göçük meydana geldi. 

Evlerini kontrol etmek için sabah bölgeye gelen İbrahim Eker, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gün önce meydana gelen göçük sonrası evlerini boşalttıklarını söyledi. 

Karayolları ve AFAD ekiplerinin yolda ve evlerde inceleme yaptığını anlatan Eker, " Akşam muhtar geldi,’Evi boşaltın evden eşya dahi almayın canınızı kurtarın’ dedi. Sabah geldik, evin önü çökmüştü, evin içine karlar girmişti. Jandarma ekipleri, kaymakam Bey geldiler, ’Eve girmeyin’ dediler, mühürleyeceklerdi. O esnada ev iki katlıydı, daha toprak kaymamıştı. Ara ara evi kontrol etmek için gidip geliyordum, dün gece 12 civarlarında geldim, evin tek katı kalmış" diye konuştu. 

Yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden Eker, "Bu kış günü evsiz kalmak istemiyorum. Bana gerekirse ev bulun ya da bana paramı verin, ben kendi evime taşınayım. Böyle akrabalarımda kalıp kendimi mahçup etmek istemiyorum. Bana bir çare bulun. Halim bu" dedi. . 

Eker, evlerinin etrafındaki üç konutun daha yıkım tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu sözlerine ekledi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın