Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

30 BİN LİRA HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİR

30 BİN LİRA HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİR

Zonguldak’ta, omurga eğriliği (skolyoz) olan 17 yaşındaki genç kız, kendisini felç olmaktan kurtaracak yaklaşık 30 bin lira tutarındaki ameliyat parası için yardımseverlerin desteğini istiyor.

Karaelmas Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan İrem Baş, doğumundan itibaren doktorların omurga eğriliği teşhisi koymasının ardından 15 kez ameliyat oldu. 

Baş, kendisini felç olmaktan kurtaracak operasyonun yaklaşık 30 bin lira tutan masrafı için hayırseverlerin yardımını bekliyor.

İrem Baş, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 yaşından bu yana birçok kez ameliyat olduğunu söyledi. 

Doktorların her seferinde daha iyi olacağını söylediğini ifade eden Baş, şöyle konuştu:

"Hiçbir seferinde iyi olmadım. Hepsinde daha fena oldum. Yürüyemiyorum ve idrarımı da yapamıyorum. Ben de arkadaşlarım gibi istediğim yere kendim gitmek istiyorum. Her şeyime annem yetişiyor. Daha iyi olmak istiyorum. Yürüme yetimle ilgili 2013’te ameliyat oldum. Bu ameliyat sonrası yürüme yetimi de kaybettim. En son gittiğimiz doktor, ’Ameliyat olmazsan felç olursun’ dedi. Bu ameliyatı olursam ’yüzde 80 başarılı geçeceğini’ söyledi ama 30 bin lira istedi. Burada hiç kimse ameliyatımı üstlenemedi. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın yardım etmesini talep ediyorum. Ben hemşire olmak ve benim gibi olan diğer insanlara yardım etmek istiyorum."

Anne Aliye Baş da gittikleri yerlerde doktorların kızının hastalığına çare olamayacaklarını söylediğini vurgulayarak, "Kızım sürekli enfeksiyon geçiriyor. Hastanelerde yatıyor ve okulundan geri kalıyor. Çarşılara inmek istemiyor. Sürekli sırtımda taşıyorum. Kızımın ameliyatı için 30 bin lira istendi. Bizim de durumumuz elverişli değil. Çocuğum okula giderken servisler engelli olduğu için almıyor. Hangi yola başvuracağımı ben de şaşırdım. Allah rızası için yardım istiyoruz." diye konuştu.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın