Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖLMEK ÜZEREYKEN TEMİZLİK İŞÇİLERİ BULDU!

ÖLMEK ÜZEREYKEN TEMİZLİK İŞÇİLERİ BULDU!

Adliye Binası arkasında bulunan Süleymanlar Deresinde Temizlik çalışması yapan Belediye ekipleri, bir kutunun içine kapatılarak ölüme terk edilen gri Balıkçıl kuşunu kurtardı, yaralı kuşun Veterinerlik İşleri Müdürlüğündeki tedavisine başlandı.

Kdz.Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, gün içerisinde Adliye Binası yanındaki Süleymanlar Deresinde temizlik çalışması yaparken, akıllara durgunluk veren bir gelişme yaşadılar.

ÖLÜME TERK ETMİŞLER..

4 bir tarafı koli bantlarıyla kapatılmış bir kutunun içerisindeki hareketliliği fark eden Temizlik işçileri, kutuyu açtıklarında şok yaşadılar. Kutunun içinden, can çekişen gri Balıkçıl kuşu çıktı.

Temizlik işçilerinin vakit kaybetmeden haber vermesi üzerine Belediye Veterinerlik Müdürlüğü ekipleri olay yerine giderek, yaralı kuşu muhafaza altına alıp Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine getirdiler.

Belediye Veteriner İşleri Müdürü Atilla Bulak, yaralı kuşun tedavisine başlandığını belirterek; “Balıkçıl kuşunun kutunun içerisinde ne kadar kaldığını bilmiyoruz. Ancak, ölmek üzereyken arkadaşlarımız bulmuşlar. Şuan uçamıyor ve ayağında yaralar mevcut. Vakit kaybetmeden antibiyotik ve vitamin tedavisine başladık. Bu tedavimiz yaklaşık 5 gün sürecek.  Tedavi bittiğinde Balıkçıl kuşunu bulunduğu doğal ortamına bırakacağız” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın