Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖLEN KİŞİNİN AİLESİ, VERİLEN KARARA TEPKİLİ

ÖLEN KİŞİNİN AİLESİ, VERİLEN KARARA TEPKİLİ

Feci kazada sürücü serbest bırakıldı


Bartın’da, arızalanan otomobili iten şahsın arkadan gelen bir başka aracın altında kalarak hayatını kaybettiği ve 3 kişinin de yaralandığı kazada, kazaya sebep olduğu öne sürülen sürücüsü serbest kaldı. Hastanede yaşam mücadelesi veren yaralı Mustafa Akkabak’ın ailesi ise verilen karara tepki gösterdi.
Edinilen bilgiye göre, 31 yaşındaki Tanju Kalaycı’nın öldüğü ve 42 yaşındaki Mustafa Akkabak ile 50 yaşındaki Yusuf Kaynak’ında yaralandığı trafik kazasında, diğer aracın sürücüsü Recep B. çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Mustafa Akkabak’ın tedavisi halen Bartın Devlet Hastanesi’nde devam ederken, yaralı adamın abisi Sedat Akkabak gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan olayın kaza değil, cinayet olduğunu iddia etti. 
Akkabak, şu sözlerle konuştu:
“Savcılık tarafından mahkeme sevk edilen şahıs, sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış. Biz burada Türk adaletine güveniyoruz. Ondan hiçbir şüphemiz yok. Görüntülerde her şey görünüyor. Buna kaza demeye bin şahit lazım. Bu resmen cinayet. Kendi egolarını tatmin etmeye çalışan iki kişinin bence yolda şuursuzca hareket etmesiyle kaynaklanan bir olay. Şimdi burada ne yapılabilir? Sadece Türk adaletine güvenmek istiyoruz. Bu kişilerin de gerekli cezayı çekeceğinden hiçbir şüphemiz yok.”
Konuyla ilgilenen savcının kendisiyle de görüştüğünü ifade eden Akkabak, “savcılıkta olayı takip edecek. Şüpheli bir araç daha var. Görüntülerde iki tane araç görünüyor. Diğer aracı da tespit edip ikisinin de gerekli cezai işlemin uygulanacağını kendisi bizzat söyledi” diye konuştu. 
Baba Nihat Akkabak ise “iki kişi yaşam mücadelesi verirken ve birde ölü varken bu şahsın gezmesini ben nefretle kınıyorum. Başkada bir şey diyemiyorum. Görüntüleri de izledik. Benim çocuğumda saniyelik bile bir suç olsaydı her şey takdiri ilahi derdik. Burada hiçbir şey yok. Katliam gibi gelip orada duran yavrularımıza vurmuş” ifadelerini kullandı. 

 

-Olay- 
22 Ocak akşamı meydana gelen kazada Mustafa Akkabak (42) ve Tanju Kalaycı (31), çalıştıkları otelden mesaileri bitince 74 DF 831 plakalı otomobilleri ile oturdukları Çeştepe köyüne gitmek üzere yola çıktı. İki arkadaş Zonguldak yolu üzerindeki Polisevi mevkisine geldikleri sırada otomobil arızalanınca Tanju Kalaycı aracı itmeye başladı. Bu sırada Recep B. (31) yönetimindeki 74 AAD 252 plakalı otomobil kontrolden çıkarak otomobile çarptı. İki otomobil arasında kalan Kalaycı olay yerinde feci şekilde can verirken, arkadaşı Mustafa Akkabak ve Yusuf Kaynak ile diğer aracın sürücüsü Recep B. yaralandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın