Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ereğli’de bir ilköğretim okulundan 18 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.


Edinilen bilgiye göre, ilçedeki bir ilköğretim okulunda öğlen kantinden yedikleri lahmacun ve pide sonrası öğrencilerde mide bulantısı ve kusma şikayeti başladı. Rahatsızlık geçiren 18 öğrenci farklı zamanlarda Kdz. Ereğli Devlet Hastanesine geldi. Hastanede serum verilerek tedavileri gerçekleşen 18 öğrenci taburcu edildi. 18 öğrenci ve velisi daha sonra polis karakoluna giderek ifade verdi.

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri okulun kantin işletmecisi A.B.'yi gözaltına alındı. İfadesi alınan kantin işletmecisi savcılık talimatı ile serbest bırakıldı.

Olay sonrası Kdz. Ereğli İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri zehirlenmeye neden olduğu şüphesiyle satılmayan lahmacun ve pidelerden numune aldı. Lahmacun ve pidelerin Kepez Mahallesi’nde faaliyet gösteren pide salonundan alındığı belirtildi. Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İhsan ince

19 Aralık 2019 - 09:09

Yandaşa verin düzelir!

Saglikci veli

18 Aralık 2019 - 22:18

Eregli lisesi.guluc anadolu lisesi .erdemir ilkogretim okulu.imkb anadolu lisesi.merih sugle ortaokulu.eregli ilkokulu bu kantinlerin isletmecileri temizlik olsun gida satislarindaki uyum olsun takdir edilicek isletmeciler 1 kisinin olayini 1000 kisiye mal etmeyin biliosunuzki turkiye bir dar bogaz icinde buralar da insanlarin ekmek kapisi onlar da emek harciyorlar.

Yorum Yazın