Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Okulda Enerji Ve Su İsrafına ’Çevre Timi’ Engeli

Okulda Enerji Ve Su İsrafına ’Çevre Timi’ Engeli

Ereğli’de bir okulda öğrencilerin oluşturduğu 20 kişilik "Çevre Timi", teneffüslerde sınıf ve tuvaletleri dolaşıp boşa yanan lambaları ve akan suları kapatıyor, yapılan aylık değerlendirmede ise kurallara uyan sınıf tespit edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor.

Ereğli Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlk ve Ortaokulunda yönetimin okuldaki 20 öğrenciden oluşturulan grup, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulda boşa yanan lambaları, akıtılan suları kapatıyor, arkadaşlarının bu konularda duyarlı olabilmesi için belirli bölgelere de çeşitli afişler asıyor.

İlköğretim 4. sınıf öğrencisi Beyza Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamanda, oluşturulan enerji timinin enerji ve su tasarrufları konusunda başarı ile çalıştığını söyledi.

"Teneffüslerde bütün sınıflara ve okul lavabolarına bakıyoruz. Enerji tasarrufu için açık lambaları gerekli olmadığı zamanlarda ve musluklar açıksa kapatıyoruz." diyen Demirtaş, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımıza da elektriklerin boşa yanmaması, suların boşa akıtılmaması konusunda uyarıyoruz. Bu çalışmalarımıza bazı arkadaşlarımız uyuyor bazıları uymuyor, uymayanları ise uyarıyoruz. Enerji ile su tasarrufları konularında daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Önce bize ve yeni nesillere güzel bir dünya yapılması için bu çalışmayı yapıyoruz. Sınıfları günlük puanlamaya tabi tutuyoruz. Kurallara uyan sınıfı ise ay sonu yapılan değerlendirmede tespit ederek çeşitli hediyelerin yanı sıra belge ile ödüllendiriyoruz."

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın