Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Öğretmenliğin tanımını yeniden yaptı!

Öğretmenliğin tanımını yeniden yaptı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, dinleyenleri duygulandıran sözler sarf ettiği konuşmasında, ‘öğretmenliğin tanımını’ edata baştan yaptı.


24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla, ilçedeki öğretmenler onuruna yemekli etkinlik düzenlendi. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Gülüç beldedeki Büyük Anadolu Ereğli Otelde yaptığı konuşmada, Başbakan Binali Yıldırım’ın “ikili öğretimin” kaldırılacağına ilişkin sözlerini hatırlattı. Ereğli’de de tekli eğiteme geçileceğine inancının tam olduğunu belirten Madenoğlu, şöyle dedi:
“Bu akşam, Sayın Başbakanımızın konuşmasını dinledik. 2019 yılı sonunda, Türkiye satında İkili Eğitim kalkacak ve Tekli Eğitime geçilecek. İlçemizde de en kısa zamanda bunun gerçekleşeceğine olan inancımız tamdır. Eğitim, Devletimizin üzerinde hassasiyetle durduğu konudur.
Çocuklarımıza en iyiyi, güzeli, doğruyu öğretmekle mükellef olan öğretmenler, bunu yüreğinizde, ruhunuzda ve kafanızda hissettiğiniz zaman, işte Türkiye’miz geleceği çok güzel bakışlarla bakar.”
Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da, görev süresinde eğitim alanlarında kaydedilen ’belediye atılımlarından’ bahsettiği konuşmasında, “öğretmenlerimizin ve okullarımızın sorunlarıyla mümkün olduğu kadar katkı vermeye çalıştık. Özellikle zemin iyileştirme konusunda, okullarımıza katkı sağladık” dedi.
Korkmaz’dan ’şiir gibi’ sözler!
Geceyi düzenleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ise kendisini dinleyen öğretmenleri duygulandıran konuşmasında; öğretmenleri Mevlana ve Yunus’un sevgi bahçelerine, Fatih’in ordularının kuvvet aldığı güce,  Veysel’e, Yahya Kemal’in yedi tepeli şehrine benzetti. Korkmaz, şu sözlerle konuştu:
“Bilgisizlikten çorak ve çatlayan topraklara dönen nesilleri başyapıt durumuna getirenler. Tükeninceye kadar yanan bir mum gibi etrafını aydınlatanlar. Kültürü oluşturarak zekayı , hayali ve duyguyu işleyenler. Mevlana’nın, Yunus’un sevgi bahçelerinden inciler; bestelerden, Veysel’den güller derenler. Ne yapsak, nereye baksak insan mimarı siz öğretmenleri görürüz.
Öğretmenler özgürlüğün yağmuru, geleceğin alın çizgileridir. Sevgi ve bilginin güneşi, bulutsuz masmavi dünyaya yayılan sıcacık bir bahar kokusudur öğretmen. Büyük düşünceleri, hedefleri ve küçücük yürekleri kıpır kıpır çarpan çalı kuşlarının konduğu duygu bahçelerinde sarraf inceliğinde işleyen, Fatih’in ordularının kuvvet aldığı güç, Yahya Kemal’in yedi tepeli şehrinin Boğaziçi gerdanlığındaki eşsiz mimarıdır öğretmen.
Meriç’ten Aras’a, Kızıl Irmak’tan Asi’ye akan, kefensiz bir şehittir öğretmen. Yurdun hiç ölmeyen, sönmeyen ocağıdır. Keban’dan Karakaya’dan, Atatürk’ten Harran’a, Çukurova’ya, Konya’ya fışkıran bir umut efsanesidir. Ulusun bağrından doğan bağımsızlık ateşidir. Dünyanın bütün çiçekleri ve kimseciklerin yetişemediği, gecenin kör karanlığında gönülden gönüle konarak çırpınandır öğretmen. Siz, taze ruhları işleyen ustalarsınız.”
-Rekor Katılım-
Öte yandan, yemek ve eğlence bölümlerinin yapıldığı geceye, ana salona sığmayan davetliler için otelde tutulan ikinci salon ile birlikte 1450 kişi katıldığı öğrenildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın