Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLERİ

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla törenler düzenlendi.


Valilik binası önündeki tören alanında düzenlenen törene Milli Eğitim İl Müdür Vekili Murat Kapıcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, sendika temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu törende Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Kapıcı tarafından Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldı. Kapıcı, "Ulu Önder Atatürk'e başöğretmen ünvanının verildiği gün olan 24 Kasım'ı Öğretmenler Günü olarak kutluyoruz. Öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren, onları geleceğe hazırlayan, yılmadan, usanmadan, fedakarlıktan çekinmeden özveriyle çalışan değerlerimiz. Öğretmenlerimiz iyi ki var. Onların gayretleriyle çalışmalarıyla biz bu günlere geliyoruz. Hepimizi yetiştiren bir öğretmen. Ve hayatlarından hiçbir zaman şikayet etmeden, usanmadan, bıkmadan bu emeği veren kişilerdir. Onları ne kadar ansak, övsek yeterli olacağını düşünmüyorum. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Yine Ulu Önder Atatürk'ü bu vesile ile saygı ve minnetle anıyorum. Öğretmenlerimize nice 24 Kasım'lar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutlu günler diliyorum" ifadelerine yer verdi.

EREĞLİ'DE TÖRENLER

 Ereğli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle il tören   Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Karadeniz Ereğli’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına yönelik ilk tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.

Karadeniz Ereğli İlçe Millî  Eğitim Müdürü İsmail  Aksoy’un Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunularak,  İstiklal Marşı’nın  okunmasıyla sona erdi.

İKİNCİ TÖREN…

 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarına yönelik ikinci program ise 25 Kasım Pazartesi  günü saat 11.00’da Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkez’inde gerçekleşen programla devam etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın