Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLER İYİ BİR DERS VERDİ!..

ÖĞRENCİLER İYİ BİR DERS VERDİ!..

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Meslek Yüksek Okulu Deniz ve Liman İşletmeciliği programı son sınıf öğrencileri, gerçeği aratmayan bir kaza ortamı yaratarak trafik kazalarına dikkat çekti.

Sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında ilçe merkezindeki amfi tiyatroda bir araya gelen öğrenciler, 3 otomobil ve 2 motosikletin karıştığı bir kaza anını ve sonrasını göstermek için görsel ve ses efektleriyle canlandırma yaptı.

Gerçeği aratmayan canlandırmaya şahit olan vatandaşlar ise olup biteni anlamaya çalıştı.

Gazetecilere açıklamada bulunan öğrencilerden Muhammet Irmak, Türkiye’nin kanayan yarası olan trafik kazalarına dikkat çekmek için bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Trafik kazalarını azaltmak, sürücüleri bilgilendirmek adına farklı bir çalışma ortaya koyduklarından bahseden Irmak, "Amfi tiyatroda 3 otomobil ve 2 motosikletin karıştığı kazanın ardından yaşananları gözler önüne sermek istedik. Vatandaşlar amfi tiyatronun içerisinde ters dönen araçları yaralıları görünce ne olup bittiğini anlamaya çalıştı. Projemiz amacına ulaştı. Halkımızın bu konuda hassas olduğunu gözlemledik. Projemize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın