Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLER İÇİN KURSLAR AÇILDI!..

ÖĞRENCİLER İÇİN KURSLAR AÇILDI!..

Alaplı ilçesinde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler için çeşitli alanlarda kurslar açıldı.

Alaplı Öğrenci Yurdu Müdürü Erhan Yavaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik Spor Bakanlığı arasındaki protokol kapsamında yurt bünyesinde 15 kurs açtıklarını söyledi.

Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan kurslara öğrencilerin yoğun ilgisi olduğunu belirten Yavaş, şöyle konuştu:

"Yurdumuzda 470 civarında öğrenci barınmaktadır. Bu öğrencilerimiz için Halk Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle 15 kurs açtık. Kurslarımıza toplam 260 öğrenci katılmaktadır. Yurdumuzda öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda, Osmanlıca, ebru, ilk yardım, oto ket kurusu, matematik, halk oyunları ve bağlama kurslarımız faaliyete geçti. Bunun dışında açılmasını planladığımız kurslarımız da var. Öğrencilerimizin barınmaları yanında ders saatleri dışında ikinci bir eğitim yuvası olarak hizmet veriyoruz. Ben Milli Eğitim ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik de öğrencilerin davranışlarının gelişmesinin yanı sıra ilçeyi sevdirmek için kurslar açtıklarını belirterek, kursların açılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ettiğini kaydetti.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın