Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLER, EVİNİN ÖNÜNDE EYLEM YAPTI!..

ÖĞRENCİLER, EVİNİN ÖNÜNDE EYLEM YAPTI!..

Ereğli ilçesinde sözleşmesi sona eren öğretmenlerini geri isteyen öğrenciler, öğretmenin evinin önünde görevine dönmesi için eylem yaptı.

İlçeye bağlı Gülüç beldesindeki Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri sözleşmesi sona erdiği gerekçesiyle ilişiğini kesen matematik öğretmenleri Duygu Kayahan’ın evinin önünde eylem yaptı.

"Duygu hocanın gitmesini istemiyoruz", "Duygu hoca gitmedi, gitmeyecek", "Öğretmenimizi çok seviyoruz", "Bizi bırakma Duygu hoca", "Matematiği seninle sevdik" yazılı dövizlerle gelen ve slogan atan öğrencileri gören öğretmen Kayahan ise göz yaşlarına hakim olamadı.

Oturduğu apartmanın camından bir süre öğrencilerine okula dönmelerini söyleyen Kayahan, ısrar üzerine evinden çıkarak öğrencileriyle buluştu.

Öğrenciler, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında matematik öğretmenlerini çok sevdiklerini ve öğretmenlerinin yeniden gelebilmesi için topladıkları imzaları Milli Eğitim Bakanlığına kadar ulaştıracaklarını söyledi.

Kayahan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa bir süre öğretmenlik yaptığı okulda kadrolu matematik öğretmenin gelmesiyle sözleşmesinin sona erdiğini belirterek, "Öğrencilerimin evimin önüne gelmesi ve böyle bir şey yapması beni çok duygulandırdı. Matematik zaten zor, beni sevmezler ise matematiği de sevmezler. Beni sevmeleri için her şeyi yaptım, onları sevdim başka bir şey yapmadım." diye konuştu.  

Bir süre öğretmenlerinin apartmanının önünde bekleyen öğrenciler daha sonra dağıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Göktuğ miraç kuruoğlu

14 Ağustos 2019 - 11:35

Gülüc vesile dikmen çok güzel 1 yer ben okudum çok eylenceli hocalar dürüst sizinde gitmenizi tavsiye ederim çok güzel 1 yerdi benim için

Sare kübra akbulut

12 Kasım 2016 - 13:20

Bize böyle öğretmenler denk gelmedi sözelci olduk

Yorum Yazın