Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖĞRENCİLER DİKKAT!..

ÖĞRENCİLER DİKKAT!..

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 8. sınıf öğrencilerinin başarısını artırmak için örnek çalışma başlatıldı.

Kdz. Ereğli  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlerden oluşturulan komisyonlarla, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) girecek öğrencilere, ücret talep etmeden deneme sınavı hizmeti verilmeye başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan KORKMAZ önderliğinde öğretmenlerden oluşturulan komisyonlar, 27 ve 28 Nisan tarihlerinde yapılacak TEOG’da çıkması olası soruların benzerlerini hazırladı. Korkmaz, Öğrencilerin ilk olarak 11.04.2016 tarihinde Türkçe, Matematik Ve Dinkültürü Ahlak Bilgisi sorularına tabi tutulduğunu, 12.04.2016 tarihinde ise Fen Ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler Ve İngilizce  sorularının sorulduğu ücretsiz deneme sınavına tabi tutulacağını söyledi.

Korkmaz, yaptığı açıklamada, öğrencilerimizin başarılarını sürekli ve kalıcı kılabilmek ve daha yukarılara taşıyabilmek için üstlerine düşeni yerine getirmek amacıyla komisyonlar oluşturduklarını söyledi.

İlk etapta Türkçe, Matematik, Din Kültürü Ahlak Bilgisi, Fen Ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler Ve İngilizce   branşlarındaki öğretmenlerden komisyonlar oluşturduklarını ifade eden Korkmaz, komisyonların deneme sınavları hazırladıklarını kaydetti. Sınavlara ilçedeki 8. sınıfta eğitim gören 2800 öğrencinin katıldığını anlatan Korkmaz, "Sınav sonunda öğretmenlerimiz sonuçları inceleyerek öğrencilerin başarısız oldukları konuları belirliyor. Daha sonra derslerde bu konulara ağırlık verilecek" dedi.

Lise öğrencileri için de komisyonlar kurulduğunu ve ilerleyen günlerde  LYS’ye (Lisansüstü Yerleştirme Sınavına) Yönelik  deneme sınavı uygulanacağını belirten Korkmaz, bu uygulamayla öğrencilere sınavlarda yardımcı olmayı amaçladıklarını söyledi.

Aynı uygulamayı önümüzdeki yıl daha da  geliştirerek YGS’yi (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) içine alan sınavların yapılacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim olarak İlçemizdeki mevcut okulların Fiziki durumlarının imkanlar ölçüsünde hızla iyileştirildiğini, diğer yandan da İlçemizin gerek TEOG, gerekse Üniversite sınavlarındaki başarının artırılması için gerekli tüm çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Korkmaz; "inanıyorum ki yapılan bu ve buna benzer örnek çalışmalar sonucu ilçemiz eğitim-öğretimde ülke genelinde üst sıralarda yer alacaktır." dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın