Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Oğlunun düğün parasını da yolladı!

Oğlunun düğün parasını da yolladı!

FETÖ ile korkuttukları yaşlı adamı dolandırdılar


Bartın’da, “Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ), kimliğini kullanıyor” diyerek kandırdıkları yaşlı adamı, 50 bin lira dolandıran şebeke yapılan operasyonla çökertildi.
Edinilen bilgilere göre Bartın’da yaşayan Nizamettin Ş’ye ulaşan dolandırıcılar, kendilerini savcı olarak tanıtıp “FETÖ operasyonunda kimlik bilgilerin kullanılıyor kurtulman için acil verdiğimiz hesaba para gönder” diyerek korkuttu. Bir anda neye uğradığını şaşıran N.Ş. oğlunun düğün parasının üstüne kredi çekerek toplamda 50 bin lirayı kendisine verilen hesaba yatırdı. Daha sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı adam Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu. Şikayetin ardından çalışmalara başlayan Asayiş Şube ekipleri şebekenin Şanlıurfa ve İstanbul’da bağlantılarına ulaştı. B.U., A. B., ve S. M. isimli şüpheliler İstanbul’da parayı çekmek için geldikleri bankada kıskıvrak yakalandı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler tutuklanarak İstanbul, Şanlıurfa ve Bartın'daki cezaevlerine gönderildi.
Diğer yandan dolandırılan N.Ş’ye paraları iade edildi. Parasına kavuşmanın sevincini yaşayan N.Ş. il Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerine teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın