Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ocakçı,vatandaş kararlı!.

Ocakçı,vatandaş kararlı!.

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı,16 Nisan’da yapılacak Referandum öncesi yaptıkları ziyaretleri  değerlendirirken, vatandaşların işsizlikten ve verilen sözlerin yerine getirilmemesinden dolayı tepkili olduğunu bildirdi.

Ocakçı yazılı açıklamasında ”Önceki dönem Belediye Başkanı, İlçe Başkanı, Yönetici ve Partililerle birlikte yola çıktıklarını belirterek, Bugüne kadar, Karadeniz Ereğli’ye bağlı önde gelen yerleşim birimleri olan Armutlu cuma, Esentepe, Kaptaş ve Subaşı köyleri ile Çaylıoğlu beldesine yapılan ziyaretlerde çok sayıda vatandaşla bir araya geldiklerini  ve bu düzenlenen ziyaretlerde kamuoyunun geniş bir kesimine ilginç gelebilecek noktalara şahit olduklarını ifade etti.

VATANDAŞ İŞSİZLİKTEN ŞİKÂYETÇİ

Ocakçı şunları kaydetti;

Vatandaşımızın büyük kısmı, günlük gibi görünen ancak kısa vadede çözülmesi zor olan sorunlarla uğraşmaktan referanduma ilgi bile göstermiyor. Köylerimizde yaşayan yüzlerce vatandaşımız ekonomik sıkıntılardan, evlatlarının işsizliğinden şikâyetçi. Bu işsizliğin bir sonucu olarak da, ekmek parası peşine düşen çocuklarının gurbete gitmek zorunda kalmış olmalarından da üzüntü duyuyorlar. Birçoğu, köylerde mezar kazacak gençleri bile bulmanın zorluğundan yakınıyor. Ziyaret ettiğimiz yerleşim birimlerine, özellikle pazar kurulan günlerde gitmeye özen gösteriyoruz ki, hem üreticinin hem de alım gücü gittikçe tükenen vatandaşın sorunlarını aynı anda dinleyebilelim.

ÜRETİCİYE BİR DOKUNAN BİN AH İŞİTİYOR

Üreticiye bir dokunan bin ah işitiyor. Toprağa tohum atmakta zorlanan, ekebildiği tohumdan hasat çıkarabilmek için kılı kırk yaran, o hasattan elde edebildiği ürünü de pazarda satamayan üretici perişan durumda. Birer emekli mahallesi durumuna gelen köylerde vatandaş parasızlıktan, hükümetin yerel temsilcilerinin ilgisizliklerinden yakınıyor.

YAPRAK KIMILDAMIYOR

Bölgenin bir zamanlar en canlı pazarına sahip olan Kaptaş’ta, ilçenin en önemli yerleşim birimlerinden biri olan Subaşı piyasasında neredeyse yaprak kımıldamıyor. Çaylıoğlu belde havasından çok uzaklaşmış. İşsiz gençlerin iş umuduyla bekledikleri, emeklinin, yarına Allah kerim, diyerek ömür sürmeye alıştığı bir köy görünümünde Çaylıoğlu. Maalesef bütün bunlar da mevcut hükümetin eserleri. Hangi siyasi partiye sempatisi olursa olsun, kucaklaşma fırsatı bulduğumuz yüzlerce vatandaşımız, böyle bir anayasa değişikliğinin içinde, yaşadıkları sorunlara çözüm olabilecek neler olduğunu soruyorlar bizlere. Sorunlarınıza çözüm yok, dediğimiz zaman da, bizden de evet oyu yok cevabını veriyorlar. Bundan önceki birçok seçimde olduğu gibi bu sandık öncesinde de küçük denebilecek bazı hizmetleri vaat olarak önlerine koyup oy avcılığı yapmak isteyen iktidar temsilcilerine karşı sitemliler. Bazı köylere parke sözü veren, bazı köylere hala su getirme vaadinde bulunan, Üçköy’ün girişindeki altgeçidi yeniden yapma sözü vererek vatandaşa hoş görünme mantığı ile hareket eden bu iktidar yöneticilerine, vatandaşın zerrece güveninin kalmadığını net biçimde gözlemliyoruz.

HALKIMIZIN SORUNLARIYLA İLGİLENMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Köylülerimiz, bunca sorunun içindeyken, ülkenin geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir anayasa değişikliğinin oldu, bitti ye getirilmek istenip istenmediğini sorguluyorlar. Köylülerimiz, kendilerine birçok hizmet konusunda kendilerine köylerinden çıkacak sandık sonucuna bağlı bırakıldığından ve bu yolla da baskı altına alınmak istendiklerinden söz ediyorlar.  İşte köylerimizde hal böyleyken, bu sandığı önlerine koyanlardan, anayasa değişiklikleriyle ilgili net bir bilgi bile alamayan vatandaş, gönülleri hangi siyasi partiden yana olursa olsun, bu ülkenin yönetimini tek bir kişinin ellerine bırakmamakta kararlı. Bu düşüncede olan, gelecekten endişeli vatandaşımızın yanında yer almaya ve onların dertleriyle dertlenmeye, halkımızın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğiz.”

(Ereğli FM Haber Merkezi )

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın