Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

O Rakam Açıklandı!..

O Rakam Açıklandı!..

-Erdemir Grubu’nun 2017’nin ilk üç ayındaki satış gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 arttırdığı bildirildi.


Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) Grubu’nun 2017’nin ilk üç ayındaki satış gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 arttırdığı bildirildi.
Erdemir Grup Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, Erdemir, yılın ilk çeyreğinde bir milyar 100 milyon dolar satış geliri elde ettiği belirtildi.
Küresel çelik sektöründe dalgalanmalar yaşandığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu dönemde, önceki yılın aynı dönemine göre net karını ise yüzde 339 oranında artırma başarısını gösteren Erdemir Grubu, 244 milyon dolar net kara ulaştı. Erdemir’in Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) oranı da yüzde 189 oranında artış gösterdi ve 359 milyon dolar oldu. Erdemir aynı başarıyı kapasite kullanım oranlarında da gösterdi. Yılın ilk çeyreğinde dünyada kapasite kullanım oranı yüzde70 olurken, Erdemir’de bu oran yüzde 97seviyesinde gerçekleşti. Ocak-Mart 2017 döneminde Erdemir Grubu, 1 milyon 391 bin tonu sıcak, 466 bin tonu soğuk ve 298 bin tonu uzun olmak üzere toplam yaklaşık 2,2 milyon ton nihai ürün üretimi gerçekleştirdi.”

BAŞKAN BAKTIR: YATIRIMLARLA BÜYÜMEYE ODAKLANACAĞIZ
Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır, şirketin ilk üç aylık ve sonrası ile ilgili değerlendirmesinde ise şöyle dedi:
“Yılın ilk çeyreğinde dünyanın en büyük üreticisi Çin, iç tüketiminin artmasıyla birlikte daha çok kendi pazarına yöneldi ve bu gelişme fiyatlar üzerindeki baskıyı azalttı. Erdemir, bu dönemde yurt içi piyasanın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ederken, küresel piyasalardaki konumunu da güçlendirdi. İhracatını da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 oranında artırdı. Erdemir için yeni bir dönemin başladı. OYAK Maden ve Metalürji Grubu çatısı altında daha hızlı ve yalın karar süreçlerine sahip bir yapıyla, sektördeki faaliyetlerimizi daha geniş perspektifte ele alarak yolumuza devam edeceğiz. Türkiye için üreten Erdemir Grubu olarak, önümüzdeki dönemde yatırımlarla büyümeye odaklanacağız ve sahip olduğumuz güçlü öz kaynaklarla ülkemizin sanayisinin geleceğini planlayacak yatırım faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğiz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın