Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

O ASANSÖR ARTIK ÇALIŞACAK !..

O ASANSÖR ARTIK ÇALIŞACAK !..

Ereğli’de 2013 yılında dönemin Belediye Başkanı tarafından yaptırılan ancak, açıldığı günden bu yana hiç çalışmayan Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörü ile ilgili müjde,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde geldi.  Başkan Uysal’ın talimatı ile önce yetkili bir asansör firması ile sözleşme yapıldı, ardından Makine Mühendisleri odası asansörün kullanılabilirliğini ve eksiklerini tespit etti. Gerekli malzemelerin teminine de giden belediye, gerekli parçaların asansöre monte edilmesi ile asansörü kısa sürede çalışır hale getirecek.

Sosyal Medya hesabından 3 Aralık Dünya Engeliler Gününü kutlayan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin Ereğli ziyaretinde gündeme gelen Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün çalışmaması sorunu çözülüyor. “dedi.

“ilçede engellilerin sosyal yaşama katılmasındaki engelleri ortadan kaldırmaya ve engellilerimizin günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalara önem veriyoruz.” İfadesini kullanan Uysal,  “Bugün engellilerimiz belediye hizmet binasında her türlü iş ve işlemlerini rahatlıkla yapabiliyor. Engelli koordinasyon merkezi, Akülü şarz dolum istasyonları, ücretsiz ulaşım gibi sorunları çözmenin yanında, Bulvar, cadde ve kaldırım düzenlemelerimizde engellilerimizin hayatını kolaylaştırıcı her ayrıntıyı düşünerek, düzenlemelerimizi buna göre yapıyoruz. ” ifadelerini de kullandı.

UYSAL’DAN 3 ARALIK MÜJDESİ

Başkan Uysal, sosyal medyadaki mesajında, Ruhi Cöbekoğlu Üst Geçidi’ndeki engelli asansörünün kısa sürede devreye gireceğini de açıkladı. Bu konuda yetkili bir asansör firması ile sözleşme yapıldığı, asansör firmasının da, Makine Mühendisleri Odasına müracaat etmesi sonrası asansörün eksikliklerinin ve kullanılabilirliğinin tespit edildiğini belirten Başkan Uysal, “Tespit edilen eksiklikler doğrultusunda teklife çıkılarak gerekli parça teminine gidildi. Arızalı parçaların önümüzdeki hafta sonuna kadar temini sağlanacak ve gerekli monte çalışmasının yapılmasıyla asansör devreye girmiş olacak. ”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın