Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Namus sözü verdiler!

Namus sözü verdiler!

Zonguldak’ta 368’nci kısa dönem erleri yemin etti. Asker oğulları yemin eden aileler, gözyaşlarına boğuldu…


Zonguldak’ta İl Jandarma Komutanlığına bağlı 368’nci kısa dönem erleri yemin ettiler.
Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Gazino Müdürlüğü’nde 368’nci kısa dönem erlerin yemin töreni gerçekleştirildi.
İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, törende yaptığı konuşmada, askerlerin Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canlarını vereceklerine dair namus ve şeref üzerine ant içeceklerini hatırlattı. Askerliğin kutsal yanını anımsatan İnan, şöyle dedi:
Gurur… Onur…
“Temel eğitimlerini başarıyla tamamlayan 368/1. kısa dönem erlerin yemin törenine hepiniz hoş geldiniz. Bu anlamlı ve özel günümüze teşrif eden tüm ailelere ve konuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Birazdan milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve yakınlarımızın huzurunda silah arkadaşlarınızla, omuz omuza vererek gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine ant içeceksiniz. Vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devralacak, askerlik süresince bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirecek ve sizden sonraki kardeşlerinize, gururla ve onurla devredeceksiniz.”
Ardından, Çanakkale Savaşı’na katılan Kınalı Hasan’ın hikayesinin anlatıldığı film gösterimi sunuldu. Gösterimi izleyen aileler ve davetliler ise gözyaşlarını tutamadılar. Gösterimin ardından bir jandarma er tarafından kütüğe plaka çakıldı. Askerlere hediyelerinin verilmesinin ardından yemin töreni gerçekleştirildi. 40 asker, ellerini Türk Bayrağı ve silah üzerine basarak yemin etti.
Yemin eden askerler jandarma marşını söyledi. Tören hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.
Törene Zonguldak Vali Vekili Hüseyin Ergi, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Haluk Güven, Belediye Başkanvekili Cevat Bulut, daire müdürleri ve asker aileleri katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo