Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

NAGEHAN TUTUŞ EREĞLİ FM'E KONUK OLDU

NAGEHAN TUTUŞ EREĞLİ FM'E KONUK OLDU

8 ay önce kuruldular kazanmadık madalya ve kupa bırakmadılar.


Ereğli FM Yayın Müdürü Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu Arzu İle Devri Âlem programına konuk olan Geleneksel Türk Okçuluğu Antrenörü Nagehan Tutuş, “8 ay önce ufacık bir kulüp olarak kurduğumuz NG Okçuluk ’un bugün 6 ile 54 yaş arası sporcular ile kocaman bir aile olmasının gururunu yaşadığını söyledi.

19 Madalya ve kupa kazanılan Okul Sporları, Antalya’da yurtlar arasında düzenlenen şampiyonada Türkiye ikinciliği ve Safranbolu’daki bir diğer organizasyonda 13 madalya ve 3 kupa ile sporcularının elde ettiği başarılar ile gurur duyduklarını söyleyen Tutuş, “Okçunun yarışı bitmez. Okçuluk duruş, vizyon, özgüven ve yol arkadaşlığıdır. Şimdi hedeflerimizden biri  bir yurt dışı projesi “ dedi.

 FESTİVALDE ESKİ SPOR PARKINDAYIZ

Tutuş, Temmuz ayında düzenlenecek festivalde 3 gün boyunca 12.00-16.00 saatleri arasında Eski Spor Parkı’nda bu toprakların ilk Türk okçuları gösteri atışları yapacaklar. Meraklılarına deneme atışları yaptıracağız. Türk okçuluğunu tanıtalım istiyoruz.” ifadelerini kullanırken, Martı Eğitim Kurumlarının Kolej binasındaki spor salonunu kendilerine açtığını ve çalışmalara kısa süre içinde burada devam edeceklerini söyledi. Tutuş, “ Mücadele yeteneğini, stres altında karar verme yeteneğini geliştirmek isteyen herkesi deneme atışlarına beklediklerini dile getirdi.

Programın bir bölümüne katılan NG Okçuluk eğitmenlerinden Geleneksel Savaş Sanatları Eğitmeni Sefa çengelci’de böylesi bir organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran8
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo