Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MÜSİAD’DAN ÇAĞRI!..

MÜSİAD’DAN ÇAĞRI!..

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Türkiye’nin ekonomik yönden sıkıştırılmak istenmesi çabalarına tepki amacıyla iş adamları başta olmak üzere tüm vatandaşlara dövizlerini bozdurma çağrısında bulundu. 

Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkeyi kaosa sürüklemek için bu zamana kadar birçok siyasi girişimde bulunan ancak her seferinde hüsrana uğrayan üst aklın, bu kez ekonomi üzerinden bir darbe yapmaya çalıştığını söyledi.

Ülke ekonomisinin istikrarlı olarak yoluna devam etmesine karşın batının, küresel piyasalardaki dalgalanmaları Türkiye’de bir yönetim değişikliği meydana getirmek için kullandığını ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu: 

"Uluslararası faktörlerden etkilenen dolardaki yükselişi bahane ederek Türkiye’de bir ekonomik kriz havası estirmeye çalışan batı, ülkenin alanını daraltmak ve tekrar kendi içine kapanmasını istemektedir. Avrupa, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasının ardından ülkemizi ekonomik olarak sıkıştırmaya çalışmakta, 15 Temmuz sonrası bir ekonomik darbe girişiminde bulunulmaktadır. Türkiye’nin ekonomik yönden sıkıştırılmak istenmesi çabalarına tepki amacıyla iş adamları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı dövizlerini bozdurup Türk lirasına çevirmeye davet ediyoruz."

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın