Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“MUHTEŞEM” DEMEK DIŞINDA NASIL TARİF EDİLEBİLİR Kİ?

“MUHTEŞEM” DEMEK DIŞINDA NASIL TARİF EDİLEBİLİR Kİ?

Köylüler fener alayı düzenlediler, dev bayrak astılar


Zonguldak ili Ereğli ilçesi Hasbeyler köyünde yaşayanlar, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 13 metre yüksekliğindeki direğe 5 metre boyunda Türk Bayrağı çekti, fener alayı yaptı.
 


Edinilen bilgiye göre, köyde sakinleri, Cumhuriyet Bayramı için ilk kez kutlama töreni düzenledi. Şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Köyün hakim tepesine dikilen 13 metrelik direğe 5 metre boyundaki Türk Bayrağı çekildi.
Türk Bayrağı’nın toae edilmesi sırasında duygusal anlar yaşayan köylüler meşale yakıp türküler ve marşlar söyledi.
Hasbeyler köyü Muhtarı Hasan Duman, köylerinde ilk kez Cumhuriyet Bayramı kutlaması yapıldığını belirterek yoğun ilgiye teşekkür etti. Törende köy sakinlerinde Kerem Aydemir ise Arif Nihat Asyalı’nın “Bayrak” isimli şiirini okudu. Dev Türk Bayrağı’nı ellerinde taşıyan köy sakinleri, gaz lambaları, el feneri ve cep telefonlarının ışıklarını yakarak düzenlenen fener alayı yürüyüşüne katıldı. Köy sakinleri yaklaşık 2 kilometrelik fener alayı yürüyüşünün ardından Hasbeyler köyü muhtarlığı yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. Hasbeyler Köyü’nün en yüksek tepesine Türk Bayrağı asmanın çocukluk hayali olduğunu, köye muhtar seçilmesinin ardından fikrini açtığı gençlerin de destek vermesi ile bu hayalini gerçekleştirdiğini anlatan Muhtar Hasan Duman, düzenledikleri etkinliğe katılan 7’den 70’e herkese teşekkür etti. Duman yaptığı açıklamada “Çocukluğumda köyümüzün en güzel yerine büyük bir Türk Bayrağı dikme hayalim vardı. Aynı zamanda Cumhuriyet coşkusunu köylümüzle birlikte yaşamak ve yaşatmaktı. Bu çok önemli bir zaman denk geldi. Ordumuzun Suriye’de terör örgütlerine yönelik yaptığı operasyon çok önemliydi. Milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde görüşler, fikirler, düşünceler ayrı olabilir. Ama biz memleketimiz, milletimiz, vatanımız, bayrağımız ve dinimiz söz konusu olduğu zaman hiçbir görüş ayrılığını kendimizde tutmayız ve millet olarak topyekün oluruz. Türk Bayrağımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında diktik, fener alayını gerçekleştirip muhtarlığımızın açılışını yaptık. Ben bu fikrimi genç arkadaşlarıma açtığımda bu hayalin sadece benim olmadığı kanaatine vardım. Bu fikrin herkesin fikri olduğunu görünce bunu gerçekleştirmek için daha çok aşkla ve şevkle çalıştık. Yolda gören ninelerimiz, teyzelerimiz ağlayarak boynuma sarıldılar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dedi.
Hasbeyler köyünde ki Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri havai fişek gösterileri ile son buldu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo