Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Muhtarlık Teşkilatının Kuruluşu

Muhtarlık Teşkilatının Kuruluşu

19 Ekim 1829’de 2. Mahmut döneminde yayınlanan ferman ile kurulan muhtarlık teşkilatı, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde törenle kutlandı.


Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve anıta çelenk sunulmasının ardından yaptığı konuşmada, Devlet ile millet arasındaki el olduklarını söyledi.
Buna örnek olarak ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarla gerçekleştirdiği periyodik toplantıları gösteren Kılıç, şöyle dedi:
Duygudaşlığın pekişmesi…
“Devlet’in vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki belki ilk kapısı olan muhtarlarımıza ilişkin özellikle son yıllarda ortaya konulan yeni yaklaşımın doğal bir neticesi olarak özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın, muhtarlarımızla rutin hale getirdiği buluşmaları, vatandaşlarımız ile Devlet’in en üst kademeleri arasında duygudaşlığın pekişmesini sağlamaktadır.
Ülkemizde 50 bin 26 köy ve mahalle muhtarları olmak üzere Karadeniz Ereğli’de ise 3 belde, 7 bölge ve bir merkez olmak üzere 137 muhtar arkadaşımız görev yapmaktadır. Demokrasinin gereği olarak vatandaşlar tarafından seçilen ve her biri milletin birer ferdi olan muhtarlarımız görev yaptıkları yerlerde sorunların çözümü, kendilerine iletilen talep ve beklentileri yerine getirmesi yolunda komu idareleri ve yerel yönetimlerle işbirliği içinde hareket öden önemli birer hizmet odaklarıdır.”

Tören konuşmanın ardından sona erdi.

-KATILIM-

Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Beldesi Belediye Başkanı Bayram Başol, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, MHP Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile ilçenin mahalle ve köylerinde görev yapan çok sayıda muhtar katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın