Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MÜDAHALE GELEBİLİR!.

MÜDAHALE GELEBİLİR!.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındıkta yaşanan fiyat düşüşünü haftaya görüşeceklerini bildirdi.

Faruk Çelik Açıkladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındıkta yaşanan fiyat düşüşünü haftaya görüşeceklerini bildirdi.

AK Parti’nin bölge milletvekilleri fındık kanunu çıkarılmasını, fındık istikrar fonu oluşturulmasını, asgari fiyat uygulamasına geçilmesini, bir destekleme ve düzenleme kurulu oluşturulmasını önerdiler.

Fındık fiyatlarındaki düşüş Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 2016 Bütçesi’nin görüşmeleri sırasında da gündeme taşındı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, çözüm için gelecek haftayı gösterdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı fındık ve çay fiyatlarındaki gelişmeleri haftaya masaya yatıracak. Son dönemde fındık piyasasında oluşan istikrarsızlıkla, fiyatların14 liradan 9 liraya kadar gerilemesi, fındık politikasını yeniden tartışmaya açarken, AK Parti milletvekillerinden sorunun çözümüne ilişkin bir dizi öneri geldi.

Öte yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik başkanlığında 26-27 Şubat’ta Trabzon’da bölge tarımıyla ilgili bir toplantı yapılacak. Toplantıda başta fındık ve çay olmak üzere tarım ürünlerinin masaya yatırılacağı belirtildi. Giresun’dan toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Muhammet Angın, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Genel Müdürü Arif Kayalı katılacak. Bakan Çelik’e fındıkla ilgili bir rapor sunulacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın