Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Meteoroloji’ye Gelen Sorular Gülümsetiyor

Meteoroloji’ye Gelen Sorular Gülümsetiyor

Meteorolojinin 24 saat hizmet veren bölge tahmin ve uyarı merkezini arayan vatandaşlar, hava durumuyla ilgili tahminleri alırken bazı sorularıyla da gülümsetiyor.

Meteoroloji bölge müdürlüklerinde 24 saat hizmet veren tahmin ve uyarı merkezini telefonla arayan vatandaşlar, hava durumuyla ilgili tahminleri alırken zaman zaman gülümseten sorular da yöneltiyor.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, merkeze gelen çağrıların bazılarını paylaşarak şunları kaydetti:

"Çamaşır, halı yıkamadan, açık alanda düğün yapmadan ya da yola çıkmadan önce ’Yağmur, kar yağacak mı?’ diye vatandaşlarımız soruyor. ’Yağmuryağacak’ dediğimizde güneşli hava beklentisi olanlardan ’Bir şey yapamaz mısınız?’ ya da ’Yağmur ıslatacak mı?’ şeklinde ilginç sorular da alıyoruz."

"Çamaşır asacağım, yağmur yağacak mı"

Çiftçiler ile ev işi yapan kadınlardan da sıkça telefon aldıklarına dikkati çeken Asar, şöyle devam etti:

"Ev hanımlarından ’Bugün çamaşır asacağım, yağmur yağacak mı?’ ya da ’Halı yıkayacağım, hava nasıl olacak?’ diye soru geliyor. Bazı vatandaşlar ise meteorolojinin ölçtüğünü düşünerek, deprem bilgisi almak için arıyor. Hiçbir yer ve zaman belirtmeden ’Hava durumu nasıl olacak?’ diye soranlar var. ’Siz nereyi istiyorsunuz?’ dediğimizde ’Siz nereyi verirseniz kabulümüz’ diyenler çıkıyor."

"Gökyüzünde iz bırakan uçaklar bizim değil"

Gökyüzünde iz bırakan uçaklarla ilgili de sıkça soru aldıklarını bildiren Asar, "Bunların meteoroloji uçağı olduğu bilgisi tamamen yanlıştır" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın