Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

METEOROLOJİDEN YAĞIŞ UYARISI

METEOROLOJİDEN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara’nın doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Samsun, Tokat, Osmaniye, Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay kıyıları, Muş, Bitlis, Van, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon’un batı ilçeleri ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin’de çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Hava sıcaklığı, Türkiye’nin iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yağışların, Giresun, Trabzon’un batı ilçeleri ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin’de çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenirken Meteoroloji, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

 

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (29)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (30)

ADANA: Parçalı bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (35)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra İbradi ve Akseki ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (35)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (37)

ZONGULDAK: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu. (26)

 

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. .

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, Osmaniye, Adana’nın kuzey ve doğusu, Hatay kıyıları ile Antalya’nın İbradi ve Akseki ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. .

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor..

 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon’un batı ilçelerinde kuvvetli, Trabzon’un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin doğusu parçalı bulutlu, gece saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı tahmin ediliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo