Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MEKTUBUMDA İLİM VAR

MEKTUBUMDA İLİM VAR

MEKTUBUMDA İLİM VAR


Zonguldak ili Ereğli ilçesindeki bazı ilköğretim öğrencilerinin, Karadeniz Ereğli’yi başka illere tanıtmak, diğer illeri de öğrenmek amacı ile proje başlattıkları bildirildi.


Daha önce de; uhdesinde geliştirdikleri pek çok proje ile öğrencilerine ‘ders’ dışında ‘hayatı da’ öğretme çabası ile aktivite yürüten Ereğli Nimet İlkokulu’nun, yeni bir faaliyete daha imza attığı belirtildi.
Alınan bilgiye göre, öğretmen Şennur Baysal “Mektubumda ilim var” adını verdiği projeyi hayata soktu. Projeyi ise okulun 4’üncü sınıflar arasında ‘D’ şubesinde eğitim alan öğrenciler “e-twinning” adı ile uygulamaya başladı.
Buna göre; Nimet İlkokulu öğrencileri Bingöl Karlıova Yiğitler İlkokulu ile eşleştiler. ‘Mektubumda ilim var’ diyen iki farklı şehirde yaşayan öğrenciler, birbirlerine mektup aracılığı ile kendi illerini tanıttılar/tanıtacaklar.
     BAŞKA BİR TEMA İLE…    
Yazılan ilk mektupların baş satırlarında ise öğrencilere milli mücadele yılları anlatıldı. Bu kapsamda da öğrenciler, Gazi Alemdar Gemisi’ne ait sahil bandında birebiri kurulan müze ziyaret ettirildi.
Öte yandan, her ay farklı bir temanın işleneceği; adeta gönül köprüsü kuran öğrenci ve öğretmenlerin tebrik edildiği bildirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo