Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Mehmetçik için kurban kestiler

Mehmetçik için kurban kestiler

Zonguldak’ta yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, TSK’nın Zeytindalı Operasyonu’na destek vermek için maden ocağı önünde Kur’an okutup kurban kesti. Kesilen kurban ihtiyacı olan ailelere verilecek.


Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında 07.00’de program düzenleyen maden işçileri, Mehmetçikler için Kur’an okuttu.
Programa Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu, kurum idari amirleri ve madenciler katıldı. Kur’an okunmasının ardından kurban kesildi.
Madencinin her zaman askerin yanında olduğunu anlatan Ahmet Demirci, “Gönlümüz kalbimizle Afrin’deki Mehmetçiğimizin yanındayız. Mehmetçiğimize de Allah orada yardımcı olsun. Mehmetçiğimizin bir an önce de muzaffer olarak dönmesini nasip eder” dedi.
MADENCİLEREN DUYGU DOLU SÖZLER
“Gerekirse Afrin’e, Kandil’e lağım süreriz”

9 yıllık maden işçisi Ümit Delioğlu ise Zeytindalı Operasyonu’ndaki askerlere selam göndererek, “Buradan Afrin’deki askerlere selam gönderiyoruz. Nasıl Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde lağımcılar Bizans kalelerinde mücadele verdiyse biz de madenciler olarak gerekirse Afrin’e, Kandil’e lağım sürerek oraya gideriz. Her daim askerin yanındayız. Unutmasınlar madenciler onların arkasındadır” diye konuştu.
Maden ocağında barutçu olarak çalışan Onur Sarıçelebi isimli madenci ise “Kalbimizde Afrin, Mehmetçiklerimiz, şehitlerimiz var. Gerçekten canımız çok yanıyor. Sabrımızı taşırmasınlar. Madenciyi yeraltından çıkartmasınlar. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye ifade etti.
08.00-16.00 vardiyası işçileri programın ardından maden ocağına indiler.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın