Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MECLİSTE KARIŞIKLIK!

MECLİSTE KARIŞIKLIK!

Karadeniz Ereğli Belediyesi Meclisi, Temmuz Ayı Olağan Toplantıda bir araya geldi.


Belediye Başkanı, AKM Nikah Salonu’ndaki toplantıda gündem dışı yaptığı konuşmada, “bazı problemlerimiz var maddi konuda. Hiç felaket tellallığı yapmak istemiyorum, eskiyi kötülemek gibi bir yapının içerisine girmek istemiyorum ama bazı sıkıntılarımız var. Plajda gofret, çikolata, sade gazoz satıyoruz” dedi.
Başkan, festival etkinliğine ilişkinse, “festival için büyük bir hazırlık içerisindeyiz. Meclis üyelerimizin hepsi festivalde görevlidir. Kalabalık olacak. Ereğli'nin adını Türkiye'ye duyurmak için büyük bir çaba içerisindeyiz. Sanatsal faaliyetlerimizle dolu. Festivalde her an bir hareket olacak” diye konuştu.

KABUL EDİLDİ
Gündem konularında ise bazı maddeler komisyonlara havale edildi. Bazıları da ikinci oturumda görüşülmeye ertelerdi. Karara bağlananlar arasında ise Mülkiyeti Belediyeye ait ilçenin Kışla, Kepez ve Ören Mahallerinde bulunan 4 adet cami, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 29 yıllığına tahsisi oybirliğiyle kabul edildi.
Yine; içinde Belediye Hizmet Binası, Yeraltı Otoparkı ve Peyzaj unsurları içeren Kent Meydanı projesinin hazırlanması işi için Belediye ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında yapılacak olan protokollerin imzalanabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.

CHP-AKP BİRBİRİNE KARIŞTI
Öte yandan, Meclis’te iki parti gurubun oturduğu koltukların önünde duran masanın ön yüzüne iliştirilen “parti” isimlerinin olduğu kağıtlar da yanlışlık yapıldı. Masanın arka tarafından olduğundan Meclis üyelerince fark edilmeyen yanlışlığı Gazeteci İzzet Aslanbay fark etti. Aslanbay, oturum konuşmaları sündüğü sırada her iki kağıdı sökerek olması geren yerlerine iliştirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın