Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MECLİS’TE EN DUYGUSAL ANLAR

MECLİS’TE EN DUYGUSAL ANLAR

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Meclis Toplantısı’nda, Başkan Hüseyin Uysal’ı duygulandıran olay yaşandı.
Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Uysal başkanlığında gerçekleştirildi.
İlk oturumda alınan karar doğrultusunda ilgili komisyonlara havale edilen konuların konuşulduğu ikinci oturumda, gündem maddeli öncesi ’çiçek’ sürprizi yaşandı.
ÖZEL İNSANLARIN DUYGULANDIRAN TEŞEKKÜRÜ
Toplantıyı takip eden ilçedeki ’Özel Çocukları ve Velileri Koruma Derneği’ başkan ve özel üyeleri, kendilerine Süleymanlar Mahallesi Atatürk Bulvarı Belediye Sahil Kafe’nin yanındaki alanı tahsis eden Uysal’a teşekkür ettiler.
Özel bireylerden biri, ’duygulandım’ diyen Uysal’a, “boş ver be hocam. Üzülme ne olacak” demesi yaşanan duyguyu adeta ikiye katladı.
UYSAL, EN BÜYÜK HAYALİNİ AÇIKLADI
Başkan Uysal, tahsis edilen ’Engelsiz Yaşam Alanı’nın yetersiz olduğunu, bu hizmete ilerleyen günlerde yenisini ekleyeceklerini söyledi.
Yaşama, anne ve babaları olmadan tutunmaya çalışacak özel bireyler için hayali olduğunu ifade eden Uysal, şöyle dedi:
“Çok duygulandım. Özellikle engelli kardeşlerimizi ve ailelerini gördüğümde, duygularım üst seviye çıkıyor. Onlar benim ne hissettiklerimi biliyorlar. Hedefimiz şu olmalıdır. Sahilde Engelsiz Yaşam Alanı için, insanlarla iç içe olabilecekleri güzel bir mekansal alan tahsis ettik. Önümüzdeki günlerde, bu hizmetlerimiz artarak devam edecek.
Asla yeterli demiyoruz ama en büyük hayalimi söyleyeyim. Bugün yanlarında olan anne ve babalar, yarın yanlarında bulunamadıkları zaman, gözleri arkada kalmamalıdır. Hatta bugünlerden bilmeliler ki onlara daha iyi şartlarda sahip olunacaktır. Allah’ın izni ile bu sonuca da varacağız.”
CHP DESTEK VERDİ
Engelli derneğine yer tahsisi konusunu içeren gündem maddesi, oy birliği ile kabul edildi. CHP Gurubu adına söz isteyen meclis üyesi Sertan Ocakçı, Uysal’a teşekkür ederek projeye destek verdiklerini belirtti.
Dernek Üyesi Dilara Açıkgöz ise engelli çocuklara, normal yaşantı süren çocuklara sağlanan hakları istediklerini bildirerek, ’başlangıç’ olarak gördüğü hizmet için Ereğli Belediye Meclisi’ne teşekkür etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo