Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“MAYAMIZDA ZAFERİ BAYRAM YAPMAK VARDIR”

“MAYAMIZDA ZAFERİ BAYRAM YAPMAK VARDIR”

Karadeniz Ereğli’de kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, başını CHP İlçe Örgütünün çektiği bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, alternatif çelenk sunma etkinliği gerçekleştirdi.


Yurtta olduğu gibi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de “Zafer Bayramı” dolayısıyla törenler yapıldı. Atatürk Anıtı’ndaki resmi törenin bitiminde ise her resmi bayramda bağımsız olarak çelenk bırakma hareketini sürdüren CHP, ADD, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcilerinden oluşan gurup, alkışlarla Anıt’a geldi.
Gurup adına konuşan CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, bayramların gözden çıkarılmak istendiğini öne sürdü. Bayram gibi değerlerin gözden çıkarılmak istendiğini öne süren Ocakcı, şunları söyledi:
“Şimdi bayramlarımızı ve bazı değerlerimizi gözden çıkarma çabası olanlar bilmeliler ki bizim mayamızda Zaferler vardır. Bizim mayamızda zaferi bayram yapmak vardır. Bizler biliriz ki bu zafer, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, cepheye koşan ve geri dönmeyerek toprağa düşmüş binlerimizin geleceğimiz için gülümseyişidir. Bayramlarımızı kutlamamıza takılmışlar, izinle olacak demişler. Bilmezler mi ki? Bizler, bu vatan için toprağa düşenlerden aldığımız izinle Bayramlarımızı kutladık,  kutlamaya devam edeceğiz. Hür yaşamış milletimin onuru ve Temsilidir 30 Ağustos.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın