Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MATEMATİK ARTIK DURAKTA..!

MATEMATİK ARTIK DURAKTA..!

Amaç belli...


MATEMATİK ARTIK DURAKTA..!

Ülke genelinde aynı anda yürütülen ‘Durakta Matematik’ projesi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de başlatıldı.
Devrim Bulvarındaki İskele Camisi önünde yer alan yolcu bekleme durağında gerçekleştirilen etkinlikte, etkinliği organize eden Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu ile Bölücek Kadir Nevişet Kameroğlu İlkokulundan birer grup öğrenci, ellerindeki küçük pankartlarla, çalan müzik eşliğinde “Matematikten Korkmuyoruz” isimli çocuk şarkısını seslendirdiler.
Proje sorumlularından Sultan Çivici, burada yaptığı konuşmada, söz konusu etkinliğin aynı zamanlı ülke genelindeki 81 ilde uygulandığını söyledi. Projenin Romanya, Makedonya, Arnavutluk ve Azerbaycan gibi ülkelerle ortak yürütüldüğünü belirten Çivici, şöyle dedi:
“Amacımız, eğlenceli çizimlerle matematiği daha ilgi çekici hale getirip, önyargıları kırmak, severek, eğlenerek öğrenmelerini sağlamak ve 7’den 70’e herkese matematiği sevdirmektir.
Öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın otobüs duraklarında beklerken boşa harcanan mecburi zaman içinde renkli afişlerimizi gördüğünde merak edip incelediğinde, küçük de olsa matematiğe dair kazanımlar sağlayacaklardır. Böylelikle matematiği günlük yaşamın avantajı haline getirmeyi amaçladık.”
İlçe Milli eğitim Müdürü İsmail Aksoy, Ereğli Belediyesi Sosyal ve Kültür Hizmetleri Müdürü Muhammet Ali Ataş, Milli eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle birlikte afişlerle donatılı durakta sembolik kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi. Destek veren taraflara ise teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Sinan KORKMAZ

24 Ekim 2019 - 17:43

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Güzel Ereğli'nin duraklarına pek yakışır. Eğitimin sokağa yansıması güzel bir faaliyettir. Bir çok öğrenci ve sivil matematiğin soyut ancak korkulacak bir kavram olmadığını bilir. Gerçimatematiğe soyutyakıştırması ancak hafızada bir işlem yapılmasıyla olur. Her işin bir tekniği vardır. İşlemleri ve yöntemleri ezberleyip pratiğe dökenlerin tamamı artık matematikle oynamaya başlar. Edebiyat biraz farklıdır. Özellikle yazmak ve içerik üretmek işi soyut ve doğuştan gelen yetenek gerektiren bir iştir. Ancak zamanla o da öğrenilir. Onun da bir tekniği vardır. Hayatında hiç kompozisyon yazamamış bir insan bu işi öğreticisinden rahatlıkla öğrenebilir. İnsanların yetenekleri oyuncak hamura benzer. Yoğurup kullanırsanız istediğiniz şekli verirsiniz. Kimi beş dakikada yapar o şekli kimi de beş saatte.

Yorum Yazın