Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Makatı kapalı doğan bebek için yardım

Makatı kapalı doğan bebek için yardım

Makatı kapalı olarak doğan bebeğini Zonguldak’ın Ereğli ilçesinden sevkli gittiği Kocaeli’de tedavi ettirmek için çaba sarf eden işsiz baba, yazdığı ‘yardım mektubunu’ sosyal medyada paylaştı. Bebeklerini hayatta tutmak isteyen aile, Ereğli FM’e konuştu.


Alınan bilgiye göre, Dursun ve Eda Sever’in ismi henüz konulmayan üçünçü bebekleri, 1 Kasım’da Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi’ne dünyaya geldi. Doğuştan makatı kapalı olan bebek, acil olarak ambulansla Kocaeli MedikalPark Hastanesi’ne sevkedildi. Burada tedavi süreci başlatılan talihsiz bebek, bugüne kadar hastanenin Yoğun Bakım Ünitesi’nde tutuldu/tutuluyor.

Mektup yazdı, sosyal medyada paylaştı
İşsiz baba Dursun Sever, “Sayın Kocaeli halkı. Ben Zonguldak Ereğli’den gelen bir hasta babası olarak yazıyorum” diye yazarak başladığı mektubunda, bebeğinin uzun sürecek tedavi süresince, para kazanabilmek için iş talebinde bulundu. Mektubunda, 2 çocuğu daha olduğunu, zor durumda kaldığını, uzun süredir yemek dahi yiyemediğini anlatan baba, yardım istedi.

Anne konuştu: İş istiyoruz
Mektupta verilen telefon numarasında konuştuğumuz anne Eda Sever ise süreci anlattığı sözlerinde, bebeğinin tedavisinin uzun süreceğini söyledi. Sever, bu süreçte eşi Dursun Sever’in bir işe ihtiyacı olduğunu anlatarak şöyle dedi:
“Doğum sırasında oğlumun makatı kapalıydı. Bizi Kocaeli’ye sevk ettiler. 13 gündür yoğun bakımda yatıyor. Ameliyat oldu ama makatı açılmadı, bağırsakları dışarı alındı. 4 aya kadar süre verdiler. Bu süreden sonra yeniden bir ameliyat olacak.
Mektubu yazmamızdaki amaç eşimin işsiz olmasıydı. İş bulduktan sonra, oğlumun tedavisini İzmit’te sürdürebileceğiz. Burada barınabilmek için eşimin işe ihtiyacı var. İki bebeğim daha var, onları Ereğli’de anneme bıraktım. Benim çalışmam çok zor ama eşim uzun süredir işsiz. Tedavi süresince oluşan hesapla ilgili bir bilgimiz yok.”

Hastaneden bilgi alındı...
Öte yandan, hastane yetkilisinden alınan bilgiye göre, bebeğin tedavisinin Yoğum Bakım Ünitesi’nde sürdüğü, aileye maddi yardımda bulunmak için çok sayıda kişinin talepte bulunduğu, yardımseverlerin ise Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü’ne yönlendirildiğini kaydedildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün15
gülücük1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın