Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MAHALLEDE TIR EYLEMİ !.

MAHALLEDE TIR EYLEMİ !.

Tır geçişleri ve yaşanan kazalara öfkelenen mahalleli yol kesti !.


 

Ereğli’ye bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi Çolaklar altı mevkiinde yaşayan vatandaşlar, mahalleden geçişleri yasaklanmasına rağmen mahalle içinden geçen TIR’ların önünü keserek yolu kapattılar. TIR’ın önüne çöp konteyneri ve sandalye koyarak durduran mahalleli, polise haber verdi. Durum ile ilgili olarak gazetecilere açıklamada bulunan mahalle halkından Umut Kızıl, geçişleri yasak olmasına rağmen TIR’ların mahalleden geçtiğini ve geçtiğimiz günlerde de bir TIR’ın ağır tonajdan dolayı dorsesinin ikiye ayrıldığını ifade etti. 

Kızıl konuşmasında “Kendi köyüme kendi TIR’ım ile giremiyorum. Ancak başka arabalar buradan çalışıyor. Geçen gün burada 40 ton yüklü olan TIR Dorsesi kırıldı. Bugün hala daha 40 ton ile arabalar çalışıyor. Çocuklarımız burada hep tehlike altında. Ogün burada ki dorsenin üzerinde ki rulolar aşağıya yuvarlanabilirdi. Çocuk olabilir, insan olabilirdi. Can alabilirdi. İlla ki bir can gittikten sonra mı önlem alınması lazım. Normalde Organizenin yolunu kullanmaları lazım. Bu yolu kullanmaları yasak. Aşağıda geçişi yasak olan, çürük olan köprünün üzerinden geçiyorlar. Buradan TIR’ların geçmelerini istemiyoruz” dedi.

Mahalleye gelen trafik ekipleri, ilk olarak vatandaşları Koronavirüs nedeniyle birbirlerinden uzaklaşmasını istedi. Daha sonra TIR sürücüsü ile görüşen trafik ekipleri sürücüden geri dönmesini istedi. Sürücü TIR’ı ile geldii yönden geri giderken, ekipler konu ile ilgili gerekli yerlere durumu bildireceklerini söylemesi üzerine vatandaşlar yolu açarak dağıldı.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
kızgın3
gülücük2
üzgün1
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın