Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MAHALLE SORUNLARINA ÇÖZÜM FORMÜLÜ

MAHALLE SORUNLARINA ÇÖZÜM FORMÜLÜ

Hafta sonu gezdiği Kışla, Elmatepe ve Kirmanlı mahallerinde halkla buluşan Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, hafta içi de aynı mahallelere daire müdürleriyle gitti ve gezdiği mahallelerdeki sorunları yerinde gördü. Başkan Uysal’a gezisinde Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’ta eşlik etti. 

Başkan Uysal daha sonra Başkan Yardımcıları ve daire müdürleriyle yaptığı toplantıda, mahalle gezilerinin fotoğraflarını inceleyerek kısa, orta ve uzun vadede yapılması gerekenlerin talimatını verdi.

KARABACAK MAHALLESİ: BAŞKANIM YANINIZDAYIZ

İlk önce Karabacak Mahallesi’ne giden ve burada alkışlarla karşılanan Başkan Uysal’a mahalle halkı mahallerine ilk kez bir belediye başkanın geldiğini belirterek çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Çalışmalarında mahalle olarak arkalarında olduklarını belirten mahalleliler, halk otobüsü isterken, yollarının da genişletilmesini istediler.

KIŞLA MAHALLESİNİ BAŞTAN AŞAĞI GEZDİ

Kışla mahallesine geçerek Mahalle Muhtarı Muhammet Demir ile birlikte önce su ve kanalizyon çalışmalarını inceleyerek mahalle sınırları içinde yayan olarak gezen Başkan Uysal, mahallenin yol, kanalizasyon ve su, istinat duvarı gibi bekleyen sorunları dinledi.

Mahalle halkının ayrıca Başkan Uysal’dan Kışla’da terk edilmiş binaların da sahiplerinin bulunarak yıkılması talebi var.  Başkan Uysal sorunlarını anlatan vatandaşlara da daire müdürleriyle yapacağı toplantıda acil, orta ve uzun vadede yapılacakları planlayacağını söyledi.

Başkan Uysal Gülüç Irmağının ıslah edilmesi, belediye şantiyesinin kalkması sonrası burada yapılacak çevre düzenlemesiyle birlikte ırmakta kayık gezileri yapılacağını kaydetti.

ELMATEPE’DE DE SORUN ÇOK, ÇÖZÜM BAŞLIYOR

Buradan Elmatepe Mahallesi’ne geçerek Muhtar Muammer Arslan ile mahallenin isteklerini yazdığı notları inceleyen Başkan Uysal mahalle esnafıyla tek tek görüştü.

Mahalleyi gezen ve toplanan vatandaşları daire müdürleri ile birlikte dinleyen ve sorunlarını not aldıran Başkan Uysal, Elmatepe’nin her şeyi hak ettiğini ve sorunları yerinde görüp incelediğini ve en kısa sürede de sorunların çözümüne başlanacağını kaydetti.

Başkan Uysal, öğle yemeği olarak da fırından aldığı taze ekmeğin arasına tereyağı sürerek yerken, daire müdürlerine de bunu önerdi.

KİRMANLI MAHALLESİNDE İLGİNÇ GÖRÜNTÜLER

Kirmanlı Mahallesi’nde de incelemelerde bulunan Başkan Uysal, belediyeye ait bir durağın içine odun konulmasını karşısında da şok oldu.

Mahalle halkının yıllardır bu halde olduğunu belirttiği durağın yenilenmesi talimatını veren Başkan Uysal,  Muhtarı Nurettin Yaman ile birlikte kısmı heyelanlara yol açan yerleri de inceledi. Kula mevkiinde mahallenin alkol alan gençler şikâyetini de dinleyen Başkan Uysal, halkın piknik yeri olarak istediği alanın imar durumunun araştırılmasını istedi.

BAŞKAN YARDIMCILARI VE DAİRE MÜDÜRLERİNİ TOPLADI

Daha sonra çekilen görüntü ve fotoğrafları Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago, İbrahim Cöbek, Alptekin Dursun ve daire müdürleriyle inceleyerek toplantı yapan Başkan Uysal, kısa, orta ve uzun süreçte çözülebilecek olan sorunların çözülmesi talimatını verdi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın