Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MADENDE EVLENDİLER!..

MADENDE EVLENDİLER!..

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesi’nde kuyu başında düzenlenen törenle Yasemin Çakıcı’yla evlendi.

Kozlu Müessesesi Uzun Mehmet 1 No’lu kuyu başına gelen çift, maden işçileri ve yakınlarınca ellerinde, "Aşkın önünde durulmaz, çarpar", "Kara elmasım", "İnadına aşk", "Sevenlere özgürlük" ve "Yarınlar bizim" pankartlarıyla karşıladı.

Kolçak ve Çakıcı, başlarına baret takarak nikahın kıyılacağı kafesli asansöre binmelerinin ardından dünya evine girmenin heyecanını yaşadı.

TTK Kozlu Müessese Müdürü Kazım Eroğlu, çifte madenci feneri hediye etti.

Nikahın ardından gelin ve damat kuyu başının yanındaki alanda dans etti.

Damat Kolçak, gazetecilere yaptığı açıklamada, en mutlu günlerini yaşadıklarını söyledi. Kalplerinin yarısının maden ocağında eylem yapan işçilerle beraber olduğunu ifade eden Kolçak, şöyle devam etti:

"Maden ocağında arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 28 yıldır çalışıyorum. Kuyu başında evlenme fikrini eşime sundum ve o da kabul etti. Bunu TTK’nın ne olursa olsun gündemde tutulması adına planladık. Gün geçtikçe kan kaybediyoruz. TTK göz ardı ediliyor. Zonguldak’ın geleceği adına kuruma bir an önce işçi alınması lazım. En mutlu günümüzü burada yapmak istedik. Arkadaşlarıma bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum." 

Yasemin Çakıcı da madenci kızı olarak eşine destek verdiğini vurgulayarak, "Sevgili eşime eşlik etmek istedim" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın