Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MADENCİLER, GAZETECİLERİ DARP ETTİ!..

MADENCİLER, GAZETECİLERİ DARP ETTİ!..

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) tarafından, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğünün özelleştirileceği iddiaları nedeniyle düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan bir grup madenci, gazetecileri darbetti.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü yeni servis kuyusu önünde düzenlenen toplantıda, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci ve yönetim kurulu üyeleri, madencilere özelleştirme iddialarıyla ilgili bilgilendirmede bulunmak istedi.

Bu sırada bazı işçiler, kurumun özelleştirilme iddialarına yönelik yerel basında çıkan bazı haberlere tepki göstererek, gazetecilere küfürlü sataşmada bulundu. Çıkan tartışmanın ardından 20 kişilik madenci grubu gazetecilere saldırdı. Basın mensuplarına tekme ve yumruk atan gruba müdahale eden bir polis memuru, silahını havaya doğrultarak kalabalığı uzaklaştırmaya çalıştı.  Gazetecilerin TTK ofis binasına sığınmasının ardından bölgeye takviye gelen polis ekipleri ve sendika yöneticilerinin araya girmesiyle madenciler uzaklaştırıldı. Başına tekme ve yumruk darbeleri alan kentte günlük yayımlanan Halkın Sesi gazetesi muhabiri Barış Doğan, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kilimli Semt Polikliniğine müracaat eden Anadolu Ajansı Zonguldak Bürosu muhabirlerinden Ferdi Akıllı ile Pusula gazetesi muhabiri Cüneyt Özfidan da darbedildiklerine yönelik rapor aldı. Gazeteciler, madencilerden şikayetçi oldu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın