Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Madenci Oğlunun Acısına Kalbi Dayanmadı

Madenci Oğlunun Acısına Kalbi Dayanmadı

Zonguldak’taki göçükte maden işçisi babası Mustafa Sarı’yı kaybeden Doğukan Sarı, 6 gün sonra da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren dedesini toprağa verdi.

Kilimli ilçesinde geçen haftaki göçükte yaşamını yitiren maden işçisi Mustafa Sarı’nın dün kalp krizi sonucu vefat eden babası Mehmet Sarı (73) için Topbaşı Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Emekli maden işçisi Mehmet Sarı’nın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından, Kargalar köyündeki aile mezarlığında oğlunun yanında defnedildi.

- Babasının ardından dede acısını yaşadı

Göçükte babasını kaybeden Doğukan Sarı ise bir hafta geçmeden, çok sevdiği dedesinin vefat etmesinin acısını yaşıyor.

Doğukan, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarifsiz bir acı yaşadığını belirterek, "Kendinizi yerime koyun. Cümleler nasıl dökülüyor bilemiyorum. Bu acının başka türlü açıklaması yok. Acılar üst üste bindi ve dondum kaldım. Akıllı düşünemiyor insan. Üzüntüsünü bile doğru dürüst yaşayamıyor." dedi.

- "Oğlunun mevlidine hazırlık yapıyordu"

Doğukan Sarı’nın dayısı Adem Tuna da sözün bittiği yerde olduklarını ifade etti.

"Mehmet Sarı, kalp krizi geçirdiği günün akşamı, vefat eden oğlu için okunacak mevlide hazırlık yapmak için çarşıya inmiş. Eve geldiğinde aniden fenalaşmış. Kalp krizi geçirmiş. Hastaneye kaldırıldığında sabah hayatını kaybettiği haberini aldık." diyen Tuna, bir haftada iki acı yaşadıklarını kaydetti.

Tuna, "Yeğenim Doğukan Sarı’ın psikolojik desteğe ihtiyacı var. Eniştem ve Mehmet Sarı iyi insanlardı. Mehmet ağabey, oğlunun mevlidinde bile insanlara teselli veriyordu. Demek ki üzüntüsünü içine atmış." diye konuştu.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Gelik beldesinde özel maden ocağında 22 Kasım’da meydana gelen göçükte, maden işçisi Mustafa Sarı (34) da yaşamını yitirmişti. Mustafa Sarı’nın sağ kurtulduğu 7 Ocak 2013’teki maden faciasında ise oğlu Doğukan’ın olay yerinde ağlayarak babasının durumunu sorduğu anlar, objektiflere yansımıştı.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın