Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KÜTÜPHANE AÇILIŞI

KÜTÜPHANE AÇILIŞI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, Türkiye çapında projeler geliştirerek eğitime destek vermeyi hedefleyen Herkese Eğitim Platformu Kurucu Başkanı İlyas Ata Güzeliş, kendi katkılarıyla yapılan Atatürk Ortaokulu kütüphanesinin açılışında yaptığı konuşmada, “Bu kütüphaneyi yaptık ama yıllar sonra buraya yeniden geldiğimizde sizden tek bir ricam var, bu kütüphaneyi eskitilmiş görmek istiyorum, kullanılmış görmek istiyorum” dedi.

Karadeniz Ereğli Atatürk Ortaokulu’nda ülke çapında eğitime destek veren Herkes İçin Eğitim Platformu’nun katkılarıyla yapılan kütüphane hizmete açıldı. Kütüphane açılışı için düzenlenen törende konuşan Herkese Eğitim Platformu Kurucusu ve Başkanı İlyas Ata Güzeliş şunları kaydetti:
“Sizi o koridorda görmek çok güzeldi. Hepiniz çok pozitifsiniz. İçtenlikle söylüyorum, hepiniz birer ışıksınız. Kütüphaneniz hayırlı olsun. Bu kütüphaneyi yaptık ama yıllar sonra buraya yeniden geldiğimizde sizden tek bir ricam var, bu kütüphaneyi eskitilmiş görmek istiyorum, kullanılmış görmek istiyorum. Kitapların, bol bol öğrenim görmüş birçok çocuğun ellerinden geçmiş olmasını istiyorum. Ereğli’de bizleri çok güzel ağırlayan Alparslan müdürümüze, Selma hocamıza çok teşekkür ediyorum.”

ÇORUMLUOĞLU: “YATIRMLARLA OKULUMUZ DAHA GÜZEL OLACAK”
Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da, eğitim yılı ortasında yeniden yapılan binasına taşınan Atatürk Ortaokulu’nun, bu tür katkılarla çok daha iyi bir eğitim kurumu olacağına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Öncelikli olarak bu güzel çalışmada emeği olan gönüllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yine buradaki kardeşlerimize de özgüvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Genelde bir kütüphane yaparız, kitaplar orada durur biz de sınıfta dururuz. Ama ben bu okula güveniyorum. Bu okul için de çok emek çektik. İlk geldiğimde okulunuz aşağıdaki binadaydı ve oradaki durumu da biliyorum. Şimdi güzel bir fiziki mekana taşındınız. Az önce öğrencilerimizle de sohbet ettik, herkesi mutlu gördüm. Bu gün açacağımız kütüphane tarzı yatırımlarla da burası daha yaşanılabilir, daha güzel bir okul olacaktır.
Uzaklardan gelen değerli misafirlerimize, Platform Başkanı İlyas kardeşimize ve annesi Şükran hanıma, bu projeyi takip edip hayata geçmesine ön ayak olan Selma öğretmenimize teşekkür ediyorum. Kütüphanemizin sizler ve Ereğli için hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Buradaki gönüllülerimize de bir görev veriyorum. Zaman zaman Ereğli’yi ve okulumuzu ziyaret edip, kütüphanenin kullanılıp kullanmadığını takip etsinler, bizler de onları misafir edelim.”

GÜLTEKİN, DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ
Okul Müdürü Alparslan Gültekin ise “Türkiye’nin farklı illerinden toplanmış ve ülkesini seven, başkalarına umut olan eğitim neferleri, kütüphanemiz için büyük uğraş verdiler” dediği sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çiziminden boyasına, rafların yapımından kitapların teminine kadar canla başla çalışarak bizlere bu güzel kütüphaneyi hediye ettiler. Bu proje iki ay öncesinden fitili ateşlenmiş bir projeydi. Akıl oyunları üzerine yapmış olduğumuz bir projenin sonrasında gerçekleşen girişimlerle bize kazandırılmış çok kıymetli bir eser. Bu eserin bize kazandırılmasında özellikle Herkese Eğitim Platformu Başkanı ve Kurucusu sevgili İlyas Ata Güzeliş başta olmak üzere tüm gençlerimize, her zaman onlara destek olan Şükran Güzeliş Hanımefendiye ve tabii ki bu projenin başından bu güne kadar yürütülmesinde her daim yanımızda olan bize destek veren matematik öğretmenimiz Selma Fındık Öğretmenimize çok teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından okul müdürü Gültekin, Kaymakam Çorumluoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy tarafından Platform Başkanı Güzeliş’e diğer platform gönüllülerine,  platformun çalışmalarına destek veren Şükran Güzeliş’e ve projenin başlatılmasında girişimlerde bulunarak sonuçlanmasına kadar takibini yapan okul öğretmeni Selma Fındık’a teşekkür plaketi verildi.
İlyas Ata Güzeliş ve platform gönüllülerince kurdelenin kesimiyle hizmete giren kütüphanede katılmacılar bir süre öğrencilerle sohbet ettikten sonra tören sona erdi.

ÖĞRENCİLER, ÇORUMLUOĞLUN’A TALEPLERİNİ İLETTİ
Öte yandan hizmete giren kütüphanede satranç oynayan iki kız öğrenci Kaymakam Çorumlu’ndan talepte bulunarak, “beden eğitim dersi için kullanılan soyunma odasında toplu olarak soyunmak zorunda kaldıklarını” dile getirerek, soyunma kabini talebinde bulundular.
Kaymakam Çorumluoğlu, öğrencilerin talebini okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürüne ileterek takip etmelerini istedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran19
şaşkın1
kızgın1
gülücük0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın