Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

KUTLAMA MESAJLARI!..

KUTLAMA MESAJLARI!..

Basın İlan Kurumu (BİK) Zonguldak Şube Müdürü Özer Akoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Akoğlu, mesajında, kamuoyunun doğru ve tarafsız haber alması için fedakarca, özverili ve sorumluluk bilinciyle görev yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladığını belirterek başarı dileğinde bulundu.

Her insanın doğruları öğrenebilme, bilgiye ulaşmasında ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşünün modern dünyada  kabul gördüğünü ifade eden Akoğlu, şunları kaydetti:

"Basın, gerçekleri araştıran ve toplumu aydınlatan bir okul gibidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.  Bu önemli görevi yerine getirmek için zaman ve yer gözetmeksizin, her zaman büyük bir özveriyle çalışan değerli basın çalışanlarımızı takdir ve tebrik ediyorum. Bu vesileyle bütün sıkıntılarına rağmen, kamuoyunun aydınlatması için doğru, ilkeli, sorumluluk duygusu içinde çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim."

-----------------------------

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Demirci, mesajında, kamu görevini özveriyle sürdüren bağımsız ve özgür basının, düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin en etkili araçlarından biri olduğunu belirtti. 

Basın emekçileri için 10 Ocak tarihinin meslek onuru ve çalışma hakları konusundaki sorumlulukları ile özverilerini ve mücadelelerini simgeleyen bir tarih olduğuna dikkati çeken Demirci, şunları kaydetti:

"Basın emekçilerinin, 1961’de çıkarılan 212 Sayılı yasayla önemli haklara kavuşmasından rahatsızlık duyan gazete sahipleri, yasayı protesto etmek amacıyla 3 gün boyunca gazete çıkarmama kararı aldılar. Bu gelişme üzerine gazeteciler, sahip oldukları hakları ve meslek onurunu korumak için mücadele başlattı ve çeşitli eylemler yaptılar. Gazeteciler, gazete sahiplerinin boykot kararı karşısında ’BASIN’ adıyla 11-12-13 Ocak 1961 tarihlerinde kendi gazetelerini yayınladılar. 1971 tarihine kadar Basın Bayramı olarak kutlanan 10 Ocak günü, gazetecilerin hakları ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalar nedeniyle bayram olmaktan çıkarıldı. Bu tarihten itibaren 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaya başlandı. Başta Zonguldak ve bölgesinde görev yapan ulusal ve yerel medyada çalışan gazeteciler olmak üzere tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın